Pályán kívül

Szinte mindene megégett a futólánynak, így is mindenkit leiskolázott a maratonon

Turia Pitt, ausztrál ultramaratoni futó nem könnyű időszakon van túl. Egy erdőtűzben teste 65 százaléka megégett, amikor épp egy versenyen vett részt öt évvel ezelőtt.

Az ausztrál modell és egyben mérnök hölgy épp egy 100 kilométeres futamon versenyzett, amikor tűz ütött ki. Ő volt az egyike annak a négy versenyzőnek, aki súlyosan megsérült. Pitt orvosai azt mondták,

sosem futhat újra,

de ő nem hagyta, hogy egy tűz miatt félbeszakadjon karrierje. Sokat küzdött, aminek meg is lett az eredménye, hiszen most vasárnap újra rajthoz állhatott.

Az ausztrál lány nem kis cselekedetet hajtott végre:

• 3,8 kilométert úszott,
        • 180 kilométert biciklizett és
        • 42 kilométert futott az Ironman Australia triatlonon.

Az emberpróbáló távot 13 óra és 24 perc alatt teljesítette, pedig 14 és fél órát vártak tőle.

Az önbecsülésem mindig szorosan összefüggött a fizikai képességeimmel, így ha nem tudtam semmit csinálni, szörnyen éreztem magam

– mondta Pitt.

A siker után pedig nincs megállás, hiszen az ausztrál futó most egy 96 kilométeres távra készül, a helyszín pedig néhány hét múlva Pápua Új-Guinea.