Forma-1
Scuderia Ferrari German driver Sebastian Vettel (L) and Niki Lauda speak at the Red Carpet prior the third training session for the Formula One Grand Prix of Austria on July 2, 2016, in Spielberg ahead of the Formula One Grand Prix of Austria taking place on July 3, 2016.  / AFP PHOTO / APA / GEORG HOCHMUTH / Austria OUT

Magyar Nagydíj: Vettel a leggyorsabb az időmérő előtt

2017. 07. 29. 12:55

Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres világbajnok német pilótája 1:17.017-es idővel nyerte a Forma-1-es Magyar Nagydíj délelőtti szabadedzését. Mögötte csapattársa, a finn Kimi Räikkönen zárt közel fél másodperccel lemaradva. A harmadik legjobb időt Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője teljesítette.

A vb-címért Vettellel nagy csatában álló, háromszoros világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) ötödik lett.

A gyakorlás felénél az előző két szabadedzésen győztes Daniel Ricciardo autója leállt, a Red Bull ausztrál pilótája így mindössze hét kört teljesített, míg csapattársa, a negyedikként záró holland Max Verstappen a mezőny huszonötöt.

20. Marcus Ericsson (svéd, Sauber) 1:20.748

Szombaton 14 órától az időmérő edzésre kerül sor a Hungaroringen. A 70 körös futam vasárnap szintén 14 órakor kezdődik.