MONTREAL, QC - JUNE 10: Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes F1 WO8 on track during final practice for the Canadian Formula One Grand Prix at Circuit Gilles Villeneuve on June 10, 2017 in Montreal, Canada.   Clive Mason/Getty Images/AFP

Hamilton nyerte az időmérőt Kanadában, beérte Ayrton Sennát

2017. 06. 10. 20:04

A Forma-1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzése előtt nehéz volt megjósolni, melyik pilóta szerzi meg a pole pozíciót a kvalifikáción. A pénteki két szabadedzésen ugyanis előbb Lewis Hamilton, majd Kimi Raikkönen diadalmaskodott, míg szombaton már Sebastian Vettel volt a leggyorsabb.

A Q1-ben a nagyok közül senki sem hibázott, a Mercedesek a Ferrarik előtt voltak. Igaz Valtteri Bottas és Hamilton ultralágy gumikon ment, míg a maranellóiak szuperlágy abroncsokon köröztek. A két Mercedes-pilóta között egyébként hét ezredmásodperc volt a különbség a finn javára.

Nem jutott tovább a hazai pályán versenyző Lance Stroll, valamint Stoffel Vandoorne, Kevin Magnussen, Marcus Ericsson és Pascal Werhlein. A Sauber német pilótája össze is törte autóját a Q1 végén.

A második 15 perc során már Vettel és Raikkönen is ultralágy gumikra váltott, de megelőzni így sem tudták a két Mercedest. Ezt a szakaszt már Hamilton nyerte, de az első három 84 ezreden belül volt. A kieső helyen Danyiil Kvjat, Fernando Alonso, Carlos Sainz, Romain Grosjean és Jolyon Palmer végzett, így ők a 11., a 12., a 13., a 14. és a 15. helyet csípték el.

A mindent eldöntő Q3-ban az első mért kör után Hamilton állt az élén, ráadásul 1:11.791-el új pályacsúcsot repesztett. Ezzel pedig tetemes előnyt is szerzett, Bottas már majdnem négy tizeddel volt mögötte, míg a Ferrarik hátránya már fél másodperc felett volt.

A kerékcserék előtt Vettel már csak négy ezreddel volt elmaradva a brittől. Az új gumikon Hamilton tovább javított a pályacsúcson (1:11.459), így ő szerezte meg a pole pozíciót Vettel, Bottas és Raikkönen előtt.

Hamilton pályafutása során 65. alkalommal nyert időmérőt, így beérte az örökranglista második helyén álló Ayrton Sennát.