Forma-1
Ferrari's German driver Sebastian Vettel drives during the second practice session at the Monaco street circuit on May 25, 2017 in Monaco, three days ahead of the Monaco Formula 1 Grand Prix.  / AFP PHOTO / PASCAL GUYOT

Vettel pályacsúccsal nyerte a szabadedzést Monacóban

2017. 05. 27. 12:39

A világbajnoki pontversenyben vezető Sebastian Vettel volt a leggyorsabb a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati harmadik szabadedzésén.

A Ferrari német pilótájának 1:12.395 perces ideje új pályacsúcs, a korábbit a csütörtöki második szabadedzésen futotta Vettel.

Csapattársa, a finn Kimi Räikkönen végzett a második helyen, a harmadik a Mercedesszel versenyző Valtteri Bottas zárt. A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton csak ötödik lett.

A szintén brit, tavaly év végén visszavonult, az ezen a futamon az amerikai Indy 500-on induló Fernando Alonsót helyettesítő Jenson Button 12. lett, ám egy alkatrészt ki kellett cserélni autója motorjában, így az időmérő edzésnek 15 helyes rajtbüntetéssel vág neki a McLaren-Hondával.