Mercedes AMG Petronas F1 Team's Team Chief Toto Wolff (R) speaks with Mercedes AMG Petronas F1 Team's British driver Lewis Hamilton (L) during the first practise session of the Formula One Australian Grand Prix in Melbourne on March 18, 2016. / AFP / PETER PARKS / --IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE--
Forma-1

Wolff Verstappennek: Szóljál már a fiadnak, hogy ne koccanjon a pilótáinkkal

2016. 11. 13. 16:07

Toto Wolff felhívta Jos Verstappent a Brazil Nagydíj rajtja előtt. Arra kérte a korábbi pilótát, szóljon a fiának, nehogy koccanjon vasárnap a Mercedes pilótáival – írja az autosport.com.

Apám azt mondta, az egész telefonhívás ügyet felfújták, nincs is mit mondanom róla, hiszen magánbeszélgetés volt. Hogy másképpen versenyzek-e? Természetesen nem. Ha nyerni akarnak, küzdjenek meg érte. Másképpen hogyan lennének méltóak a világbajnoki címre? Versenyezni akarunk, és biztos vagyok benne, hogy a Mercedes is ezt akarja

-nyilatkozta az esettel kapcsolatban Max Verstappen. A fiatal holland versenyző csapattársa, Daniel Ricciardo szerint Wolff hibát követett el.

Nagyon nem volt helyes, amit Wolff tett. Értem én, hogy mi volt a célja, de azért vagyunk itt, hogy versenyezzünk. Mitől más ez a futam, mint az Ausztrál Nagydíj? Ha úgy veszem, azzal, hogy megtiltják a Mercedesek megtámadását, bizonyos szempontból megbundázzák a versenyt és a világbajnokságot

-vélekedett az ausztrál pilóta. Pikáns rajt elé nézünk ezt követően, a motorok 17:oo-kor bőgnek fel Interlagosban. Lewis Hamilton indul az élről, mellőle Nico Rosberg rajtol Brazíliában.