Mercedes AMG Petronas F1 Team's British driver Lewis Hamilton (front) leads start of the race, as Mercedes AMG Petronas F1 Team's German driver Nico Rosberg spins in the pack behind during the Formula One Malaysian Grand Prix in Sepang on October 2, 2016.  / AFP PHOTO / MANAN VATSYAYANA
Forma-1

Forma-1: kettős Red Bull-siker, Hamilton az élről esett ki Malajziában

2016. 10. 02. 10:41

Vasárnap délelőtt rendezték a szezon 16. futamát, a Maláj Nagydíjat. A világbajnoki pontversenyben nyolc pontos hátrányban lévő Lewis Hamilton szombaton megszerezte a pole pozíciót, és a rajtot is remekül kapta, az élen haladt, legnagyobb riválisa, Nico Rosberg pedig az első kanyarkombinációban ütközött Sebastian Vettellel, és visszacsúszott a mezőny végére. A Ferrari német pilótájának kitört a bal első kereke, így véget is ért számára a verseny.

A brit pilóta mögött Daniel Ricciardo haladt a második, Sergio Pérez pedig a harmadik helyen, akit Max Verstappen gyorsan meg is előzött a virtuális safety car után.

Rosberg pokoli tempót diktált, folyamatosan jött előre, a 12. körben már a pontszerző tizedik helyen haladt. A verseny szép csendben csordogált, a 38. körtől pedig újra felpörögtek az események. Előbb Rosberg előzte meg Kimi Raikkönent a negyedik helyért folyó csatában, de a német túl agresszív volt, ezért később a versenybírák tíz másodperces időbüntetéssel sújtották.

A 41. körben pedig jött a dráma. Az élen haladó Hamilton autója a célegyenesben elfüstölt, így számára véget ért a verseny.

Így a két Red Bull harcolt a futamgyőzelemért, végül igazán nagy csata nem alakult ki köztük – minden bizonnyal csapatutasításra – így Daniel Ricciardo szezonbeli első, pályafutása negyedik győzelmét aratta.

Verstappen mögött végül Rosberg lett a harmadik, mert több mint tíz másodperccel végzett Raikkönen előtt, így a büntetés jóváírása után nem kerül hátrébb.

Pontot szerzett a két McLaren-Honda is, Fernando Alonso ráadásul az utolsó helyről rajtolva tette mindezt. Jenson Button a 300. futamán a kilencedik lett, míg Jolyon Palmer először végzett az első tízben a Renault-val.

A pontversenyben Rosberg 23 ponttal vezet Hamilton előtt.

A világbajnokság egy hét múlva Japánban folytatódik.