Forma-1

F1: Alonso a mezőny végéről rajtol

Fernando Alonso biztosan a mezőny végéről indul vasárnap a Maláj Nagydíj futamán, hiszen egy továbbfejlesztett motort készül bevetni a hétvégén – írja a BBC.

A kétszeres világbajnok pilóta harminchelyes rajtbüntetést kap, amiért a megengedettnél több motoralkatrészt használ fel. Az új blokk könnyebb lett, mint az előző, emellett a kipufogórendszert is újragondolták a McLarennél.

A szezon közepén megbeszéltük, melyek azok a versenyhétvégék, melyeken érdemes bevállalnunk a büntetést. Ez volt a legjobb választás, hiszen a körülmények gyorsan változnak, bármikor eleredhet az eső. Suzukában mindenképp jól akarunk szerepelni, ezért hoztuk meg ezt a döntést. Spában is a mezőny végéről indultam, akkor néhány kör után már az első ötben voltam, remélem most is szerencsés leszek

-nyilatkozta a 35 éves versenyző. A spanyol pilóta idén 36 pontot gyűjtött, mellyel a 11. helyen áll a világbajnoki pontversenyben. Csapata, a McLaren Honda 54 ponttal a hatodik a konstruktőrök versenyében.