Mercedes AMG Petronas F1 Team's German driver Nico Rosberg drives during the third practice session ahead of the Formula One Grand Prix of Germany at the Hockenheim circuit, southern Germany, on July 30, 2016.  / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ
Forma-1

Forma-1: Rosberg kezdett a legjobban Spában

2016. 08. 26. 12:31

Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj első, pénteki szabadedzésén.

A második helyen klubtársa, az összetett pontversenyben vezető és világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton végzett. A finn Kimi Räikkönen lett a harmadik.

A tavalyi Belga Nagydíjon győztes Hamilton – mivel a versenygépében alkatrészeket cseréltek – biztos, hogy rajthely-büntetést fog kapni, és a mezőny hátsó részéből vághat majd neki a vasárnapi futamnak.