Forma-1

F1: Hamilton elizgulta az időmérőt Bakuban

Szombaton délután rendezték a Forma-1-es Európai Nagydíj időmérő edzését. A bakui versenypálya veszélyessége volt a téma a szabadedzések során, Bernie Ecclestone ki is osztotta ezzel kapcsolatban a pilótákat.

A Q1-ben a pilóták csak keresték a ritmust, csúszkáltak a pályán, a szabadedzéseken leggyorsabb Lewis Hamilton, majd Romain Grosjean is majdnem falnak ütközött.

Az első szakaszban a nagy nevek közül Jenson Button esett ki, csak a 19. legjobb időt autózta a McLarennel. Csapattársa, Fernando Alonso ugyan bejutott a Q2-be, de a pole-pozícióért már nem szállhatott harcba, a 14. helyen végzett. Nico Hülkenbergnek lett volna esélye egy utolsó gyors körre a második szakaszban, de nem volt elég üzemanyag az autójában, így ő is kiesett.

Hamilton a Q3-ban is többször hibázott, a hajrához közeledve Sergio Perez állt az élen. A brit címvédő elizgulta az utolsó szakaszt, összetörte Mercedesét, eközben pedig csapattársa Nico Rosberg megfutotta az addigi leggyorsabb kört.

Piros zászlót lengedtek a pályabírók, Perez állt a második, Sebastian Vettel pedig a harmadik helyen két perccel a vége előtt.

Pár perc szünet után visszatértek a pilóták a pályára, Rosberg a boxból figyelte, hogy megfosztják-e az első helytől. Végül a német pilóta zárt az élen, mögötte Perez és Daniel Riccardo végzett a második és a harmadik helyen, de a mexikói rajbüntetés miatt csak a 7. helyről indul majd a vasárnapi futamon.