Mercedes AMG Petronas F1 Team's German driver Nico Rosberg steers his car during the Formula One Chinese Grand Prix in Shanghai on April 17, 2016. / AFP PHOTO / JOHANNES EISELE

Forma-1: Rosberg mesterhármasa, Kínában is győzni tudott

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 17. 09:44

Sorozatban a hatodik sikerét aratta a német pilóta.

Vasárnap reggel a Forma-1-es világbajnokság idei harmadik futamát rendezték Kínában. A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton a szombati motorcseréjét követően úgy döntött, hogy nem a boxutcából, hanem a mezőny végéről indul. Az első két versenyen diadalmaskodó Nico Rosberg szokás szerint nem rajtolt jól, így Daniel Ricciardo állt az élre.

A jó start után nagyon rosszul jött ki a két Ferrari az első kanyarból, Kimi Raikkönen és Sebastian Vettel autója összeért, a finn pilótának letört az első szárnya. A maranellóiak ütközését Danyiil Kvjat használta ki, aki feljött a harmadik helyre. Hamilton is belekeveredett egy kis csetepatéba, előbb ráhajtott egy törmelékre, majd koccant Felipe Nasr kocsijával.

Raikkönen és Vettel ütközése

Hamilton koccanása

Rosberg már a harmadik körben az élre ugrott, ugyanis Ricciardo autójának bal hátsó kereke a hátsó hosszú egyenesben defektet kapott.

Már a negyedik percben érkezett a safety car, mert rengeteg törmelék volt a pályán, amelyet muszáj volt eltakarítani. Ezt ki is használték a csapatok, és rögtön jöttek a kerékcserék. Vettel már a boxba menet előzött kettőt, hatalmas manővert mutatott be a boxutcát jelző vonal előtt.

A mozgalmas első néhány kör után békés körözgetés folyt a pályán, Rosberg kényelmesen tartotta meg vezető pozícióját. Viszonta dobogós helyekért viszont nagy csata volt. a Ferrari német pilótája megelőzte a Red Bull orosz versenyzőjét, így bejött a második helyre. Vettel remek taktikával a mezőny végéről ért fel a pódiumra.

Raikkönen is nagyot mentett a rajtbaleset után, végül az ötödik helyen zárt. Hamilton is pontott szerzett, végül a hetedik helyre futott be.

Rosberg idei harmadik futamot is megnyerte, sorozatban a hatodikat. mivel az előző idény utolsó három versenye is az ő győzelmével ért véget. A német versenyző tovább növelte előnyét, 36 ponttal előzi meg Hamiltont.

Az összes pilóta befejezte a versenyt, erre legutóbb tavaly Japánban volt példa. Elmarad a Haas-csoda, az amerikai istálló ezúttal nem tudott pontot szerezni.

A világbajnokság két hét múlva Szocsiban, az orosz versenyhétvégével folytatódik.