Forma-1

A McLarenek legyorsulták a mezőnyt

A Forma-1-es Ausztrál Nagydíj időmérőjét Lewis Hamilton nyerte csapattársa, Jenson Button és Romain Grosjean (Lotus Renault) előtt.

Már az első idei időmérő üdítően izgalmas volt, hiszen egyelőre oda a Red Bull előnye, a McLarenek alaposan elverték a mezőnyt, Romain Grosjean harmadik rajtokckája pedig egyenesen szenzációszámba megy.

Volt azonban ezen kívül is bőven érdekesség Melbourne-ban, ahol a kvalifikáció első köréből Kovalainen, Petrov, Glock, Pic, de la Rosa, Karthikeyan pottyant ki, na meg óriási meglepetésre a Lotus Renault-ban visszatérő finn Kimi Raikkönen.

A finn és a csapat között nem volt teljes az összhang, a világbajnok Raikkönen hibázott a leintés előtt, és már nem maradt ideje az utolsónak szánt gyors körre, így a serehajtók közül kell vasárnap rajtolnia.

A Q2-ben Vergne, Kobajasi, Senna, Di Resta, Massa és Pérez mellett újabb világbajnok pottyant ki, Fernando Alonso csúszott ki a Ferrarival, és mivel nem tolták visza a pályára, nem tudta folytatni az időmérőt, amit a spanyol dühöngve vett tudomásul.

A Q3-ban elérkezett az igazság pillanata, a Red Bull az etap véghajrájára koncentrált, a feladatuk az volt, hogy Lewis Hamilton 1:24.922 perces idejét felülmúlják.

Nem sikerült, Webber az 5., Vettel csak a 6. helyen zárt. A vasárnapi évnyitó futamon tehát Lewis Hamilton rajtolhat az élről, mellőle csapat- és honfitársa, Jenson Button indulhat, a harmadik helyret pedig Melbourne eddigi hőse, a Renault-val versenyző francia Romain Grosjean foglalja el, a Red Bullok elé még a most fiatalosan száguldó Michael Schumacher is befért.

21. Charles Pic – Marussia-Cosworth 1:31.670
22. Sergio Pérez – Sauber-Ferrari idő nélkül, váltócsere miatt 5 hellyel hátrébb indulhat a versenyen.
Nem indulhat a versenyen a 107 százalékos határon kívül eső két HRT-s, Pedro de la Rosa és Narain Karthikeyan.
A futam vasárnap magyar idő szerint reggel 7 órakor kezdődik, az M1 élőben közvetíti.