Új Premier League-rekordot állított fel a Manchester City

A vártnál nehezebben nyert a Premier League listavezetője az újonc Huddersfield otthonában, Pep Guardiola csapata még a félidő előtt hátrányba került. Az egyenlítő gólra nem kellett sokat várni, a 47. percben a Citynek megítélt büntetőt az argentin csatár Sergio Agüero értékesítette.

A meccs hátralévő részén hiába támadott a Manchester City, sokáig nem sikerült feltörni a masszív ellenfelet. A hazaiak lendülete végül a 84. percig tartott ki: a csereként beálló Raheem Sterling eldöntötte a meccset és tovább él klubja fantasztikus sorozata, hiszen ez volt zsinórban a 11. győzelmük.

Ez azt jelenti, hogy a 2017-2018-as Manchester City az első csapat a Premier League történetében, amelyik 37 pontot szerzett a bajnokság első 13 mérkőzésén. Az is csak 1993-ban fordult elő utoljára, hogy egy csapat (akkor a Manchester United) nyolc vagy több ponttal vezesse a ligát a 14. forduló előtt.

Eredmények. Premier League, 13. forduló:

Burnley–Arsenal 0–1 (A. Sánchez 92. – 11-esből)
Southampton–Everton 4–1 (Tadics 18., Austin 52., 58., S. David 87., ill. Sigurdsson 45.)
West Ham United–Leicester City 1–1 (Kouyaté 45., ill. Albrighton 8.)
Liverpool–Chelsea 1–1 (Szalah 65., ill. Willian 85.)
Crystal Palace–Stoke City 2–1 (Loftus-Cheek 56., Sako 92., ill. Shaqiri 53.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 1–0 (Dunk 66. – öngól)
Newcastle United–Watford 0–3 (Hughes 19., Yedlin 45. – öngól, Gray 62.)
Swansea City–AFC Bournemouth 0–0
Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 1–1 (Kane 74., ill. Rondón 4.)
Huddersfield – Manchester City 1-2 (Otamendi öngól 45., Agüero 47., Sterling 84.)

1. Manchester City 13 12 1 42–8 +34 37
2. Manchester United 13 9 2 2 28–6 +22 29
3. Chelsea 13 8 2 3 24–11 +13 26
4. Arsenal 13 8 1 4 23–16 +7 25
5. Tottenham 13 7 3 3 21–10 +11 24
6. Liverpool 13 6 5 2 25–18 +7 23
7. Burnley 13 6 4 3 12–10 +2 22
8. Watford 13 6 3 4 22–21 +1 21