Élő Foci

Ez is nagyon vékony volt, de legalább győzött a magyar válogatott

Kedd este zárta le történetének egyik legszégyenletesebb évét a magyar labdarúgó-válogatott. Az a csapat, amely júniusban kikapott Andorrától, októberben csak nehezen verte 1-0-ra Feröert, majd novemberben 2-1-re kikapott Luxemburgtól.

Már nem Bernd Storck a kapitány, hanem Georges Leekens, de a belga edző még nem ül a kispadon, helyette megbízott kapitányként Szélesi Zoltán vezette a csapatot két meccsen.

A sérülések sem kerülték el a válogatottat: Costa Rica ellen nem játszott  Varga Roland, Sallai Roland, de Dzsudzsák Balázs sem.

Szélesi Zoltán így küldi fel a csapatát Costa Rica ellen:

A kezdő:

Dibusz Dénes – Szabó János-Vinicius Paulo-Kádár Tamás-Bese Barnabás – Varga József-Pátkai Máté-Nagy Dániel-Ugrai Roland – Priskin Tamás-Nikolics Nemanja

A magyar válogatott helyenként jobban játszott, de jól nem. Nem volt sok lehetőségünk, de a vendégek sem veszélyeztettek.

Az egyetlen gólunkat Nikolics Nemanja szerzete, aki egy borzasztó szabadrúgásba nyúlt bele.

Ezzel búcsúzik a magyar válogatott 2017-ben, 2018-ban már Georges Leekensszel jövünk vissza.

Eredmény:

Magyarország-Costa Rica 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 9860 néző, v.: Alexander Harkam (osztrák)

Magyarország: Dibusz Dénes – Bese Barnabás, Vinícius Paulo (Korcsmár Zsolt, 10.), Kádár Tamás, Szabó János – Varga József, Nagy Dániel (Németh Krisztián, 76.), Pátkai Máté (Nagy Ádám, 11.) – Priskin Tamás (Böde Dániel, 59.), Nikolics Nemanja (Márkvárt Dávid, 80.), Ugrai Roland (Stieber Zoltán, 90.)

Costa Rica: Leonel Moreira – Óscar Duarte (Francisco Calvo, 51.), Giancarlo González, Kenner Gutiérrez – Cristian Gamboa (Bryan Oviedo, 60.), Celso Borges, Osvaldo Rodríguez (Marco Urena, 87.), Rónald Matarrita – Daniel Colindres (Christian Bolanos, 76.), Johan Venegas (Ulises Segura, 67.), Rodney Wallace (José Ortiz, 61.)

gólszerző: Nikolics (35.)
sárga lap: Priskin (47.), illetve Borges (35.)

Vége!

Nyertünk. És akkor ennyi a pozitívum.

89. perc

Ugrai helyére érkezik még Stieber Zoltán.

87. perc

Szabadrúgáshoz jutott Costa Rica, de eltékozolták a lehetőséget, 3 perc van hátra, ha így marad, nyerünk, emberek!

83. perc

Kicsit még nekifeszülünk a vendégeknek, majdnem gólt szerzünk, ám maradt az 1-0.

80. perc

A gólszerző Nikolics helyére Márkvárt Dávid érkezik.

75-80. perc

Most átfordult a meccs dögunalommá. 10 perc van hátra.

73. perc

Dibusznak kellett óriásit védeni. Megúsztuk!

70. perc

9860 néző van jelen a stadionban. (by hangosbemondó)

68. perc

Kicsit csendesebb a meccs, készülnek a játékosok az utolsó 20 percre.

63. perc

Megvan Dibusz első igazi védése: a Costa Rica-i szöglet után egy fejest kellett hárítania a válogatott hálóőrének.

60. perc

Csere mindkét oldalon: nálunk Priskin Tamás helyett érkezik Böde Dániel.

59. perc

Megszólalnak a szurkolók, érkezik a Hajrá, magyarok! rigmus.

54. perc

Végre egy magyar szöglet, amely veszélyes volt.

50. perc

Óriási helyzetbe került Ugrai a Costa Rica-i kapu előtt, de kicsit alárúgtak, így nem sikerült gólt lőnie. Tizenegyest sem kaptunk, pedig talán megért volna egyet.

48. perc

Priskin Tamás kap sárga lapot.

46. perc

Az utolsó 45 perc jön idén a válogatott számára.

FÉLIDŐ

1-0, ide. Így megyünk pihenni.

40. perc

Itt is, ott is lehetőség a gól óta. Kicsit rákapcsoltak a csapatok.

35. perc

Gól! Most megadják Nikolics gólját! Ugrai szabadrúgása keresztbe ment volna a kapu előtt, de Nikolics beleért és így került a labda a hálóba. 1-0, nem oda!!

34. perc

Magyar helyzet, de a 16-osnál Nikolics akkora luftot rúg, hogy a cipőjét csak most hozzák vissza az Ecseri út és a Pöttyös utca sarkáról. Maradt a 0-0.

29. perc

Costa Rica nagyon veszélyesen jött, de megúsztuk egy szöglettel, amely nem sikerült túl jól.

22. perc

Nem volt veszélyes a magyar szöglet, de utána jött a vendégek kontrája, ami ugyancsak veszélytelennek bizonyult.