Costa Rica's Cristian Gamboa (L) vies with Hungary's Daniel Nagy vie for the ball during the international friendly football match Hungary v Costa Rica in Budapest, on November 14, 2017.  / AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK

Ez is nagyon vékony volt, de legalább győzött a magyar válogatott

Frissítve: 2017. 11. 14. 22:432017. 11. 14. 20:04

Kedd este zárta le történetének egyik legszégyenletesebb évét a magyar labdarúgó-válogatott. Az a csapat, amely júniusban kikapott Andorrától, októberben csak nehezen verte 1-0-ra Feröert, majd novemberben 2-1-re kikapott Luxemburgtól.

Már nem Bernd Storck a kapitány, hanem Georges Leekens, de a belga edző még nem ül a kispadon, helyette megbízott kapitányként Szélesi Zoltán vezette a csapatot két meccsen.

A sérülések sem kerülték el a válogatottat: Costa Rica ellen nem játszott  Varga Roland, Sallai Roland, de Dzsudzsák Balázs sem.

Szélesi Zoltán így küldi fel a csapatát Costa Rica ellen:

A kezdő:

Dibusz Dénes – Szabó János-Vinicius Paulo-Kádár Tamás-Bese Barnabás – Varga József-Pátkai Máté-Nagy Dániel-Ugrai Roland – Priskin Tamás-Nikolics Nemanja

A magyar válogatott helyenként jobban játszott, de jól nem. Nem volt sok lehetőségünk, de a vendégek sem veszélyeztettek.

Az egyetlen gólunkat Nikolics Nemanja szerzete, aki egy borzasztó szabadrúgásba nyúlt bele.

Ezzel búcsúzik a magyar válogatott 2017-ben, 2018-ban már Georges Leekensszel jövünk vissza.

Eredmény:

Magyarország-Costa Rica 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 9860 néző, v.: Alexander Harkam (osztrák)

Magyarország: Dibusz Dénes – Bese Barnabás, Vinícius Paulo (Korcsmár Zsolt, 10.), Kádár Tamás, Szabó János – Varga József, Nagy Dániel (Németh Krisztián, 76.), Pátkai Máté (Nagy Ádám, 11.) – Priskin Tamás (Böde Dániel, 59.), Nikolics Nemanja (Márkvárt Dávid, 80.), Ugrai Roland (Stieber Zoltán, 90.)

Costa Rica: Leonel Moreira – Óscar Duarte (Francisco Calvo, 51.), Giancarlo González, Kenner Gutiérrez – Cristian Gamboa (Bryan Oviedo, 60.), Celso Borges, Osvaldo Rodríguez (Marco Urena, 87.), Rónald Matarrita – Daniel Colindres (Christian Bolanos, 76.), Johan Venegas (Ulises Segura, 67.), Rodney Wallace (José Ortiz, 61.)

gólszerző: Nikolics (35.)
sárga lap: Priskin (47.), illetve Borges (35.)

Hírfolyam 0 új
22:09

Vége!

Nyertünk. És akkor ennyi a pozitívum.

22:06

89. perc

Ugrai helyére érkezik még Stieber Zoltán.

22:03

87. perc

Szabadrúgáshoz jutott Costa Rica, de eltékozolták a lehetőséget, 3 perc van hátra, ha így marad, nyerünk, emberek!

21:59

83. perc

Kicsit még nekifeszülünk a vendégeknek, majdnem gólt szerzünk, ám maradt az 1-0.

21:57

80. perc

A gólszerző Nikolics helyére Márkvárt Dávid érkezik.

21:56

75-80. perc

Most átfordult a meccs dögunalommá. 10 perc van hátra.

21:48

73. perc

Dibusznak kellett óriásit védeni. Megúsztuk!

21:46

70. perc

9860 néző van jelen a stadionban. (by hangosbemondó)

21:44

68. perc

Kicsit csendesebb a meccs, készülnek a játékosok az utolsó 20 percre.

21:39

63. perc

Megvan Dibusz első igazi védése: a Costa Rica-i szöglet után egy fejest kellett hárítania a válogatott hálóőrének.

21:35

60. perc

Csere mindkét oldalon: nálunk Priskin Tamás helyett érkezik Böde Dániel.

21:34

59. perc

Megszólalnak a szurkolók, érkezik a Hajrá, magyarok! rigmus.

21:30

54. perc

Végre egy magyar szöglet, amely veszélyes volt.

21:26

50. perc

Óriási helyzetbe került Ugrai a Costa Rica-i kapu előtt, de kicsit alárúgtak, így nem sikerült gólt lőnie. Tizenegyest sem kaptunk, pedig talán megért volna egyet.

21:24

48. perc

Priskin Tamás kap sárga lapot.

21:22

46. perc

Az utolsó 45 perc jön idén a válogatott számára.

21:05

FÉLIDŐ

1-0, ide. Így megyünk pihenni.

21:04

45. perc

1 perc a ráadás

21:00

40. perc

Itt is, ott is lehetőség a gól óta. Kicsit rákapcsoltak a csapatok.

20:56

35. perc

Gól! Most megadják Nikolics gólját! Ugrai szabadrúgása keresztbe ment volna a kapu előtt, de Nikolics beleért és így került a labda a hálóba. 1-0, nem oda!!

20:53

34. perc

Magyar helyzet, de a 16-osnál Nikolics akkora luftot rúg, hogy a cipőjét csak most hozzák vissza az Ecseri út és a Pöttyös utca sarkáról. Maradt a 0-0.

20:48

29. perc

Costa Rica nagyon veszélyesen jött, de megúsztuk egy szöglettel, amely nem sikerült túl jól.

20:41

22. perc

Nem volt veszélyes a magyar szöglet, de utána jött a vendégek kontrája, ami ugyancsak veszélytelennek bizonyult.