Segio Agüero megépítette saját manchesteri szobrát

Mutatjuk hogyan írta be magát a Manchester City argentin légiósa a Napoli elleni BL-meccsen az angol klub történelmébe.

Szerdán Nápolyban vendégeskedett a Manchester City. Pep Guardiola csapata a Vezúv lábától is elhozta a három pontot (2-4), aminek köszönhetően két fordulóval a BL-csoportkör lezárása előtt egészen februárig hátra is dőlhetnek, lévén továbbjutottak az egyenes kieséses szakaszba.

Ennyivel akár el is intézhetnénk a történetet, de akadt itt egy gól, mégpedig a harmadik angol találat, amelyet Sergio Agüero szerzett. Az argentin termelt már előtte is szépen Manchesterben, egészen pontosan szerda estig 177-et, amivel eddig holtversenyben állt a klub történelmének legeredményesebb játékosait felsoroló lista élén Eric Brookkal.

Aztán jött a Napoli elleni meccs, a 69. perc és a 178. gól. Íme a találat, amivel Sergio Agüero megépítette saját Manchesteri szobrát, amivel hat év alatt minden idők legeredményesebb játékosává vált a Cityben:

(Fotó: Giuseppe Maffia/NurPhoto)

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

E csoport:
Liverpool – Maribor 3-0 (0-0)
Gólszerző: Szalah 49., Can 64., Sturridge 90.

Sevilla – Szpartak Moszkva 2-1 (1-0)
Gólszerző: Lenglet 30., Banega 59. ill. Ze Luis 78.

A csoport állása: 1. FC Liverpool 8 pont, 2. Sevilla 7, 3. Szpartak Moszkva 5, Maribor 1

F csoport:
Napoli – Manchester City 2-4 (1-1)
Gólszerző: Insigne 21., Jorginho 62., ill. Otamendi 32., Stones 48., Agüero 69., Sterling 90.

Sahtar Donyeck – Feyenoord 3-1 (2-1)
Gólszerző: Ferreyra 14., Marlos 17., 68. ill. Jörgensen 12.

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Manchester City 12 pont, 2. Sahtar Donyeck 9, 3. SSC Napoli 3, 4. Feyenoord 0

G csoport:
Besiktas – Monaco 1-1 (0-1)
Gólszerző: Tosun 54. ill. Lopez 46.

Porto – Leipzig 3-1 (1-0)
Gólszerző: Herrera 13., Pereira 61., 93. ill. Werner 48.

A csoport állása: 1. Besiktas 10 pont, 2. FC Porto 6, 3. RB Leipzig 4, 4. AS Monaco 2

H csoport:
Tottenham – Real Madrid 3-1 (1-0)
Gólszerző: Dele Alli 27., 58., Eriksen 65. ill., Ronaldo 80.

Dortmund – APOEL 1-1 (1-0)
Gólszerző: Guerreiro 29. ill. Pote 51.

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Tottenham Hotspur 10 pont, 2. Real Madrid 7, 3. Borussia Dortmund 2 (4-8), 4. APOEL 2 (2-8)