EL: Dárdaiék ismét nyeregben, nyert a Hertha Berlin

Az Európa Liga csütörtöki játéknap második részében a Hertha Berlin hazai pályán simán, 2-0-ra verte a Zorya együttesét az utolsó tíz percre Dárdai Palkó is beállt a hazaiaknál. Dárdai Pál csapata Selke duplájának köszönhetően diadalmaskodott, így habár a csoportjában még mindig az utolsó, negyedik helyen áll, a lemaradása már csak kettő pont a második helyezett – mit ad isten – Zoryához képest.

A későbbi meccsek másik magyar érdekeltségű meccsén a Budapest Honvédot még a Bajnokok Ligája-selejtezőjéből búcsúztatón Hapoel Beer-Seva a román fővárosban vendégszerepelt. Korhut Mihályéknak nagyszerűen sikerült a túra, elhoztak egy pontot az egykori Steaua, most FCSB ellen – Korhuték jelenleg a csoport harmadik helyén állnak.

A nap meglepetését az Arsenal szolgáltatta. Arséne Wenger csapata nem bírt otthon a szerb Crvena zvezdával, a vége csak egy nagyon sovány 0-0.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

G csoport:
FCSB (román)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1-1 (1-1)
Viktoria Plzen (cseh)-Lugano (svájci) 4-1 (3-1)

Az állás: 1. FCSB 10 pont, 2. Viktoria Plzen 6, 3. Hapoel Beer-Seva 4, 4. Lugano 3

H csoport:
Arsenal (angol)-Crvena zvezda (szerb) 0-0
1. FC Köln (német)-BATE Boriszov (fehérorosz) 5-2 (1-2)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 10 pont, 2. Crvena zvezda 5, 3. BATE Boriszov 4, 4. 1. FC Köln 3

I csoport:
Vitória Guimaraes (portugál)-Olympique Marseille (francia) 1-0 (0-0)
Salzburg (osztrák)-Konyaspor (török) 0-0

Az állás: 1. Salzburg 8 pont, 2. Olympique Marseille 6, 3. Vitória Guimaraes 4 (4-5), 4. Konyaspor 4 (2-4)