Magyar Kupa: a Honvéd megúszta, a Mezőkövesd és a Vasas nem

A Budapest Honvéd együttese egy tizenegyesekkel épphogy, de sikerrel vívta ki a továbbjutást, a Mezőkövesd hosszabbítás után, a Vasas pedig a rendes játékidőn belül kipottyant a Magyar Kupa hetedik fordulójából.

A kispestiek esélyeshez méltón vezetést szerzett a másodosztályú Budaörs ellen Davide Lanzafame góljával a 33. percben. A Honvéd innentől nem vette igazán komolyan a meccset – igaz esélyük így is volt lezárni a mérkőzést – és ez a könnyedség megbosszulta magát: a 92. percben Tányéros Ádám a kapuba lőtte Bakos Szabolcs beívelt szabadrúgását, így döntetlennel ért véget a rendes játékidő. A párharc büntetőpárbajig húzódott, ahol az első 5-5 próbálkozásból mindkét oldalon csak egy hibázó volt, ám hatodjára Sajbán Miklós kihagyta a tizenegyesét, így a Honvéd jutott tovább.

Kiesett viszont a Magyar Kupa 7. fordulójában a Mezőkövesd, amelyet a tavaly még az NB I-ben futballozó Gyirmót ejtett ki hosszabbítás után. Pedig a Mezőkövesd szerezte meg a vezetést a 26. percben Novák Csanád révén, ám a hazaiak Stieber András találatával tíz perc múlva egyenlítettek. A rendes játékidőben nem változott az eredmény, ám a hosszabbításban Kiss Máté szabadrúgásával továbblőtte a hazaiakat.

Egyedül a Vasas dunaújvárosi vendégjátéka ért véget a rendes játékidőn belül: a DPSE 2-1-re győzött a késő esti mérkőzésen. A hazaiak a 36. percben szereztek vezetést egy szöglet utáni kavarodást követően egy szerencsés góllal. A második félidőben a 61. percben tudtak egyenlíteni az angyalföldiek, Kulcsár Tamás nagy szólója után Nikolaos Vergos góljával. A 90. percben azonban Csehi Tamás nyúlt bele egy távoli lövésbe, ami Kleisz Márkról becsorgott a vendégek kapujába.

Érdekesség, hogy a Ferencváros és a Vasas kiesésével a tavalyi döntő mindkét résztvevője a főtábla második fordulójában búcsúzott.

Eredmények – Magyar Kupa, 7. forduló, 2. főtáblás kör (a legjobb 32 közé jutásért)

Bácsa (megyei I)–Vecsés (NB III) 1–1 – 11-esekkel 3–4
UFC Nagykanizsa (megyei I)–Olajmunkás SE Gellénháza (megyei I) 4–2 – hosszabbítás után
Salgótarjáni BTC (megyei I)–Szarvasi FC (megyei I) 2–4