Giroud álomgóljával nyert az Arsenal, a Hertha a kiesés szélén az EL-ben

Jó néhány magyar Arsenal-drukker vette az irányt csütörtökön Belgrád felé, hiszen Walcott és társai a Crvena zvezda otthonában léptek fel. A korábbi BEK-győztes nagyon megdolgozta az angolokat, Boakye révén kapufát is elért az első félidőben, és a másodikban is csak a végén adta meg magát, amikor Rodic megkapta a második sárgát, és ezzel a szerbek tíz emberre fogyatkoztak. Az Arsenal gólját viszont látni kell, egészen pazar adogatás után született egy Giroud-ollózásból, igaz, az is szót érdemel, hogy a hazai védő inkább lesre apellálva a kezét emelgette, ahelyett, hogy a francia támadót őrizte volna.

Bajba került a Hertha, amely 2-1-re kikapott a Zorja Luhanszk otthonában, pedig az ukrán csapat öt meccse nyeretlen volt a nemzetközi porondon saját pályáján. A Herthának így a csoportkör felénél 1 pontja van, ebből nehezen lesz továbbjutás. Korhut Mihály csapata, az izraeli Hapoel Beer-Seva otthon zakózott a csoportot vezető román FCSB ellen, a válogatott balhátvéd végigjátszotta a meccset. Vécsei Bálint viszont nem volt kerettag a Luganóban, amely nélküle győzött 3-2-re a Viktoria Plzen ellen. Három kör után a Beer-Seva és a Lugano is 3-3 ponttal állt.

A nap egyik nagy rangadóját a Lazio nyerte, amely korán hátrányba került Nizzában, miután Sneijder beadását Balotelli befejelte a negyedik percben. Egy percig örülhettek a franciák, mert Caicedo egyenlített, aztán a szerb foci egyik nagy kincse, Milinkovic-Savic duplájával elintézte, hogy a Lazio hibátlan maradjon. A nap mészárlását a Real Sociedad mutatta be, amely 6-0-ra tömte ki a Vardart – ráadásul tette mindezt Szkopjéban. A hatból négy gólt a brazil Willian José vállalt, aki 25 perc alatt hozta össze a mesternégyest.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:

G csoport:
Hapoel Beer-Seva (izraeli) – FCSB (román) 1-2 (0-0)
Lugano (svájci) – Viktoria Plzen (cseh) 3-2 (0-0)

Az állás: 1. FCSB 9 pont, 2. Lugano 3 (5-6), 3. Viktoria Plzen 3 (5-7), 4. Hapoel Beer-Seva 3 (4-6)

H csoport:
Crvena zvezda (szerb) – Arsenal (angol) 0-1 (0-0)
BATE Boriszov (fehérorosz) – 1. FC Köln (német) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Crvena zvezda 4 (2-2), 3. BATE 4 (4-5), 4. Köln 0