Hertha's players celebrate the 1-0 by Mathew Leckie (L) during the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC and Bayer Leverkusen in the Olympiastadion in Berlin, Germany, 20 September 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Soeren Stache/dpa

Dárdaiék nyertek, a Dortmund új edzője rekorder lett

Aranyossy Áron

sportújságíró. 2017. 09. 20. 22:39

A német élvonalban hétközi fordulót tartottak, a szerdai játéknapon öt mérkőzést rendeztek. Ezek közül az egyik Dárdai Pálék berlini bajnokija volt, amelyet úgy tűnt, simán behúz a hazai caspat, hiszen a 24. percben már kétgólos előnyre tettek szert. A mérkőzés egészét tekintve a Hertha uralta a találkozót, ám Julian Brandt kései szépítése miatt volt miért izgulnia a magyar vezetőedzőnek. Végül azonban nem szórakozta el a meccset a együttese.

Drámai végjátékot hozott viszont a sérülés miatt kimaradó Szalai Ádám csapatának meccse. Az első félidő gólgazdag 45 percet hozott, ugyanis a Mainz negyed óra alatt elhúzott 2-0-ra. Igenám, csakhogy a Hoffenheim nem adta fel és még a szünet előtt kiegyenlített! A mindent eldöntő találat a 92. percben esett: Kevin Vogt egy szöglet utáni kavarodás után hozta kihagyhatatlan helyzetbe Mark Uth-ot.

A Borussia Dortmund simán legyőzte 3-0-ra a remekül rajtoló Hamburgot, ezzel pedig Peter Bosz, a sárga-feketék új edzője rekorder lett:

Bosz az első vezetőedző a Bundesliga történetében, akinek a csapata az első öt bajnoki mérkőzésen nem kap gólt.

A Freiburg és a Hannover nem bírt egymással, a Frankfurt pedig történelmi győzelmet aratott Kölnben.