A vihar sem állíthatta meg a Videotont

Még a villámlás miatti két kényszerszünet sem állíthatta meg a Videotont a Ferencváros legyőzésében. Már a 12. percben vezetett a Vidi, majd 3-1-re nyert, és a tabella élére ugrott.

Egy órási villámlás után kialudt néhány reflektor, ezért Solymosi Péter játékvezető félbeszakította a Videoton-Ferencváros mérkőzést az NB I 7. fordulójában.

A hazai drukkerek folyamatosan énekeltek, inkább bulinak fogták fel a történteket, elvégre az eset idején 2-0-ra vezetett a csapatuk.

A meccs Marko Scsepovics előbb okosan visszatett egy labdát a második hullámban érkező Pátkai Máténak, majd maga is fejelt egyet, így alakult ki az állás a 62. percig, amikor félbeszakadt a találkozó.

A játék mindössze néhány perc után folytatódott, ám szűk tíz perc után teljesen kialudtak a fények a stadionban. A helyzet állítólag negyedóra alatt rendeződhet, itt-ott már dereng is némi fény Felcsúton.

A szurkolóink az áramszünetben is kitartanak! Hajrá Vidi!! #videotonfc #vidi #football #foci #videoton #soccer #fb

Videoton FC Official (@vidinstagram) által megosztott bejegyzés, 2017. Aug 27., 12:12 PDT

Már 20 perc is eltelt, és bár idő közben néhány játékos melegíteni kezdett, később levonultak a pályáról. Maradt a sötét, nagy kérdés, mi lesz a folytatás. Egyelőre minden lehetőség nyitott: befejezik a meccset most, befejezik később, újrajátsszák – írja az M4Sport.

Aztán csak összejött a folytatás, és bár Böde Dániel majdnem a fölsőbe sarkazott (Kovácsik bravúrral védett), utána tovább rohamozott a Vidi, és Scsepovics be is vitte a mattot a 83. percben. Mármint ha a tiszta játékidőt nézzük.

Priskin még szépített az utolsó percben, a vége 3-1 lett, a Videoton a tabella élére ugrott, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott a többieknél. A Fradi először kapott ki, eddig hat fordulóban négy gólt kapott, most nyomban hármat, ezzel maradt a negyedik.