BORDEAUX, FRANCE - JULY 27:  Roland Juhasz (C) of Videoton gestures during the UEFA Europa League qualifying match between Bordeaux and Videoton at Stade Matmut Atlantique on July 27, 2017 in Bordeaux, France.  (Photo by Romain Perrocheau/Getty Images)

Videoton: nem elérhetetlen a csoda, meglehet a továbbjutás

2017. 07. 28. 06:39

Egészen korrekt meccset játszott a Videoton az Európa Liga-selejtezőjének harmadik körében Franciaországban, a Girondins Bordeaux ellen. Marko Nikolics csapata helytállt, és a 2-1-es vereség több mint biztató a jövőheti felcsúti visszavágó előtt.

A magyar gólért tekerjen a 20. másodperc környékére:

A mérkőzés után természetesen megszólaltak az edzők, most ebből szemezgetünk. Álljon itt először a Videoton edzőjének, a már említett Marko Nikolics gondolatai.

Majdnem végig remek ritmusban zajlott a találkozó. Nem olyan volt ez a kilencven perc, mint egy nyári meccs, inkább olyan, mintha már a bajnokság közepén járna a két csapat.

– mondta a csapat hivatalos oldala szerint a fehérvári tréner. Majd hozzátette, sosem örül egy vereségnek, de ez az idegenbeli 1-2-es eredmény nem rossz, sőt.

A mérkőzés végén, az utolsó 10-15 percben úgy éreztem, hogy erőnlétben a Bordeaux előtt járunk. Éreztünk esélyt arra, hogy lőhetünk még egy gólt, ezért is játszottunk ennyi támadóval a hajrában – egyszerre pályán volt Lazovics, Henty, Maric, Suljic, Hadzic, szélsőhátvédként Stopira, Nego

– így Nikolics, aki szerint ötven-ötven százalék esélye van a csapatoknak a továbbjutásra.

A franciák edzője, a csapatot 2016 óta irányító Jocelyn Gourvennec elmondta, annak örül, hogy végül megnyerték a meccset, de annak már nem, hogy gólt kaptak.

A Videoton FC egy nagyon jó csapat, szervezettek voltak, egyáltalán nem könnyű játszani ellenük, nehéz meccsen vagyunk túl. Nyerni megyünk Magyarországra, mindent megteszünk azért, hogy ott legyünk a következő körben.

– így dicsérte egyszerre a magyar bajnoki ezüstérmest és deklarálta az elérendő célt Gourvennec.

A visszavágót augusztus 3-án, 19 órától rendezik a felcsúti Pancho Arénában.