Élő Foci

A maximumot hozta Izraelben a Honvéd

A bajnoki címvédő Honvéd is megkezdte az európai kupaszereplést: a BL második selejtezőkörében 2-1-re kikapott az izraeli Hapoel Beer-Sheva otthonában. A hazaiak koránt sem játszottak olyan fölényben, mint amire számítani lehetett, így lesz miért megnézni a visszavágót.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

Hapoel Beer-Sheva – Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Beer-Sheva, Turner Stadion, vezeti: Andreas Ekberg (svéd)
Hapoel Beer-Seva: Haimov – B. Bitton, Miguel Vítor, Cedek, Korhut – Radi (Gadir 65.), Ogu, Einbinder – Melikszon (Ohana 81.), Sahar (Barda, 71.), Nwakaeme
Honvéd: Gróf – Ikenne-King, Lovric, Baráth, Laczkó (Bobál, 73.) – Pölöskei Zs. (Danilo 70.), Kamber, Gazdag – Lanzafame, Eppel, Nagy G.
gól: Miguel Vítor (35.), Einbinder (52.), ill. Lanzafame (62.)

Oda-vissza verték tavaly az Intert, és azóta csak erősödtek

– ez a mondat gyakran elhangzott az izraeli csapatról az elmúlt napokban Magyarországon, nem éppen a Honvéd esélyeit hangsúlyozva.

Igen ám, de a BL-selejtezőn koránt sem az Interverő formáját mutatta a Beer-Sheva. Nagyrészt fölényben játszott, de nem nyomasztó fölényben, miközben szórványosan a Honvédnak is akadtak helyzetei.

A második félidő elején mégis úgy tűnt, elúszott a meccs (a párharc?), mert a hazaiak egy szépségdíjas góllal megduplázták az első félidőben szerzett előnyüket.

Ám ekkor a Honvéd Lanzafame fejesével szépített, majd a meccs hátralévő idejében megúszták az egyébként egyre laposabb hazai támadásokat. Végül maradt a 2-1. A szűk vereség, az idegenben lőtt gól, és a mutatott játék egyaránt azt mutatja, hogy nem reménytelen a visszavágó.

A meccs élő közvetítése alább.

20:49

Gróf véd még egyet, ez volt az utolsó momentum, a Honvéd 2-1-re kikapott, de lesz miért kimenni a visszavágóra.

20:47

Gróf fejedelmi védése vezeti fel a ráadást.

20:45

Támadgatnak a hazaiak, de ez távolról sem félelmetes. Hogyan verték oda-vissza az Intert?

20:40

Gyűrik egymást a csapatok, de már igen fáradtak, helyzetet régóta nem jegyezhettünk fel. Még két perc a rendes játékidőből.

20:39

Lanzafame szabadrúgásból teker a hosszú oldal mellé.

20:34

Nincs már több cseréje a Hapoelnek, Ohana Melikszont váltotta. Még tíz perc, eléggé leült a meccs a második félidőre. Egy biztos, ha itt nem növeli az előnyét a Hapoel, bőven lesz esélye a Honvédnak a visszavágón.

20:31

Barda, a hazai cséká kilép kissé balra, majd nagy helyzetben eltöri a labdát. Ő maga is megoldhatta volna jobban, és még középre is passzolhatott volna.

20:29

A hajrá biztosan tartogat majd focit is, mert most a negyedik cserén vagyunk túl villámgyorsan. Ebben 2-2 az állás, még mindkét edzőnek maradt egy-egy húzása.

20:26

Mindkét edző cserével frissített a csapatán (a hazai kétszer is), az elmúlt percekben emiatt nem lehetett folyamatos a játék.

20:22

Lanzafame most félfordulatból lő, jól indult, veszélytelen lett, de legalább már tartanak tőle.

20:17

És mégis! Laczkó szép beadását Lanzafame bebólintja a rövid alsóba, megvan az idegenben szerzett gól!

20:11

A gól nagyon megfogta a Honvédot, egyelőre semmi nem utal arra, hogy képes volna szépíteni a magyar bajnok.

20:07

El kell ismerni: álomszép góllal duplázta meg az előnyét a Hapoel. Nwakaeme remek csellel rázta le a védőjét a bal oldalon, az erős beadását pedig Einbinder a hosszúba sarkazta.

20:02

Haimovnak megint egy megpattanó lövésnél kellett résen lennie: ezúttal Gazdag kínálta meg.

19:47

A Hapoel kezdte a második félidőt.

19:39

A Hapoel a várttal szemben csak enyhe fölényben van, mégis örülhet, mert egy góllal vezet, és érintetlenül tartotta a kapuját.

19:37

Veszélyes indítás, Radi centikkel marad le a labdáról.

19:32

Vezet a Hapoel: Korhut harcolt ki szabadrúgást, az előreívelt labdát Miguel Vítor fejelte a kapu jobb alsó sarkába.

19:30

Most viszont támad a Honvéd, Lanzafame ível a hosszú felé, éppen megmentik szögletre, az azonban veszélytelen.

19:26

Nem tűnik olyan félelmetesnek a Beer, mint a hírneve, kisebb helyzetei akadnak, most például Sahar durrant csúnyán mellé nagy helyzetben.

19:21

Most a széleken próbálkoznak a hazaiak, de előbb Nwakaeme szabálytalan, aztán meg Gróf lefüleli a szöktetést.

19:14

Lanzafame harcol ki szabadrúgást a 16-oson éppen kívül, kissé jobbra. Jelentős dulakodás a sorfalban, megy az idő, aztán lendül Lanzafame lába, a lövés megpattan, Haimov kapus bravúrral véd.