England's striker Harry Kane celebrates with teammates after scoring their late equalizer during the group F World Cup qualifying football match between Scotland and England at Hampden Park in Glasgow on June 10, 2017.
The game ended 2-2. / AFP PHOTO / ANDY BUCHANAN / NOT FOR MARKETING OR ADVERTISING USE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE

Vb-selejtező: drámai végjáték után döntetlen a brit rangadón

2017. 06. 10. 20:44

Fordulatos végjáték után 2-2-es döntetlennel ért véget a skót-angol labdarúgó világbajnoki selejtező.

A kvalifikációs mérkőzéseken 2009. októbere óta (34 mérkőzés) veretlen angolok a 70. percben Alex Oxlade-Chamberlain találatával szereztek vezetést. Az Arsenal futballistája 607 nap után volt eredményes újra a nemzeti csapatban.

A két együttes 114. egymás elleni mérkőzésén a skótok Leigh Griffiths 87. és 90. percben szerzett góljának köszönhetően szinte már ünnepeltek, a 93. percben azonban érkezett a Premier League gólkirálya, Harry Kane, aki több mint egyéves válogatottbeli gólcsendjét megtörve pontot mentett hazája válogatottjának.