TURIN, ITALY - MAY 09:  Juventus celebrate victory after the full time whistle in the UEFA Champions League Semi Final second leg match between Juventus and AS Monaco at Juventus Stadium on May 9, 2017 in Turin, Italy.  (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)
Élő Foci

BL-döntőben a Juventus!

Kálnoki Kis Attila

Frissítve: 2017. 05. 09. 23:172017. 05. 09. 20:29

Az odavágón, egy hete Dani Alves két gólpasszával és Gonzalo Higuaín duplájával 2-0-ra nyert a Juventus az AS Monaco vendégeként. A keddi visszavágón hasonló volt a forgatókönyv egyik fele. Ezúttal is Alves volt a főszereplő, de a brazil az első félidőben előbb Mandzukicot szolgálta ki,

majd saját maga bombázott a vendégek kapujába.

Igazából a két mérkőzés abból a szempontból is hasonlított egymásra, hogy kezdetben, nagyjából 15 percig még úgy nézett ki, az AS Monaco felveszi a versenyt nemzetközi szinten sokkal rutinosabb vetélytársával. A franciák helyzeteket dolgoztak ki, kapufát lőttek, de aztán a Juventus mindkét alkalommal átvette az irányítást és egyrészt szétzilálta Leonardo Jardim edző minden előzetesen támadásra megfogalmazott elképzelését és eközben megoldhatatlan feladatok sora elé állította az ellenfél védelmét.

Az olaszok a második félidőben tökéletesen őrizték az előnyt, de a szépítő találatért mindent elkövető franciák azért Mbappé révén csak megszerezték azt az egy becsület gólt.

A Juventus 711 percen keresztül őrizte meg a hálóját a góltól, ami szép, de nem rekord a BL-ben (az Arsenal 2005-06-os évadban 995 percig  nem kapott gólt).

Massimiliano Allegri csapat számára a sikerrel megvívott elődöntő után immár csak az a kérdés, hogy a bajnokság (hét ponttal vezetnek az AS Roma előtt) és az Olasz Kupadöntő (Lazio ellen lesz) mellett 1995/96, 1996/97, 1997/98, 2002/03 és 2014/15 után végre sikerül-e győztesként megvívniuk egy BL-finálét? Meg lesz-e a mesterhármas és ami Gianluigi Buffont még inkább lázba hozza, lesz-e végre BL-serleg magasra emelve a 39 éves kapuszseni feje felett?

(Nyitókép:  Richard Heathcote/Getty Images)

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

JUVENTUS (olasz)–AS MONACO (francia) 2–1 (2–0)
Torino, Juventus Stadion, 41 000 néző.
Játékvezető: Kuipers (holland)
JUVENTUS: Buffon – Barzagli (Benatia, 85.), Bonucci, Chiellini – D. Alves, Pjanic, Khedira (Marchisio, 10.), A. Sandro – Dybala (Cuadrado, 54.), Mandzukic – Higuaín. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
AS MONACO: Subasic – Raggi, Glik, Jemerson, D. Sidibé – B. Mendy (Fabinho, 54.), T. Bakayoko (Germain, 78.), Moutinho, B. Silva (Lemar, 69.) – Falcao, Mbappé. Vezetőedző: Leonardo Jardim
Gólszerző: Mandzukic (33.), D. Alves (44.), ill. Mbappé (69.)
Tovbbjutott: a Juventus, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel

Mérföldkövek:
Hírfolyam 0 új
Vége, 2-1-re nyert a Juve

93. perc Vége, 2-1-re nyert a Juve

A Juventus már biztos ott lesz június 3-án a BL-döntőben, Cardiffban. A Monacónak sincs miért szégyenkeznie, Leonardo Jardim mester egy fiatal csapattal jutott az elődöntőig.

Íme a statisztika:

89. perc

Kezdődik az ünneplés

Dybala a kispadon a többieket locsolja kulacsából, a közönség élteti a hazai csapatot és többen közülük már nyilván azt szervezik, vagyon hogyan tudnak jegyet szerezni a cardiffi döntőre. Juventus szögletekkel, bedobásokkal telik közben az idő.

82. perc

Inkább a duma megy, mint a labda

Egyre többet áll a játék. A futballisták egymással és a játékvezetővel perlekednek. Különösen Higuaín és Glik nem eszik egymás tenyeréből, amióta a lengyel stoplijával mintát rajzolt az argentin combjára.

72. perc

Mbappé a BL-elődöntők legfiatalabb gólszerzője

Miközben egyik oldalon Higuaín lábát letapossa Glik, majd a kontra végén Mandzukic fejbeveri  Fabinhót kicsit áll a játék. Addig elmeséljük, hogy Mbappé 18 év 140 naposan veszi be Buffon hálóját, amivel ő a legfiatalabb gólszerzője a BL-elődöntők történetének. Nem mellesleg a hatodik egyenes kieséses BL-meccsén a hatodik gólját szerzi.
Mindeközben Leonardo Bonucci kap egy sárgát, minden bizonnyal dumáért.

64. perc

Leült a meccs

Mondjuk érthető, hogy a Juve nem töri magát, az viszont meglepő, hogy a kezdeti egy-két helyzet, Mbappé kapufa óta a Monaco annyira tanácstalan, hogy az olasz kapu közelébe sem nagyon jut.

58. perc

Működik a Juventus retesz

Az olaszok még nem kaptak gólt a BL-egyenes kieséses szakaszában. Se a Porto, se a Barca, se a Monaco nem tudta feltörni a Juve védelmét.

51. perc

Nem akarjuk Mendire kenni, de...

Már az első meccsen is feltűnően sok támadás futott a Monaco bal oldalán. Alves úgy szaladgált föl és alá, ahogy csak akart. Most sincs ez másként, a brazil gólt szerzett és gólpasszt adott. A semlegesítésével megbízott Mendy fél tőle mint a tűztől, ez ó 14 vesztett labdában mutatkozott meg. Most sajnálhatják csak igazán, hogy  Nabil Dirar megsérült a melegítésnél.

A másik oldalon is csere, Dybala helyére  Cuadrado jön.

45. perc

Gól! 2-0 - ki más, Dani Alves

Subasic egy szögletet kiüt, a labda Dani Alves elé pattan, aki jobb lábbal, húszról eszméletlen nagy gólt lő. A brazil eddig az odavágó és a visszavágó 225 perce alatt minden gólban benne volt. Hármat előkészített, az utolsót elvállalta.

37. perc

Higuaín ezúttal nincs lesen

Valahol elvesztette a kezdeti lendületét a francia csapat, meg a fonalat is, mert egyre másra jönnek a Juve helyzetek. Az imént Alves tálalt Higuaín elé, most mélységből Mandzukic hajszál pontosan, de az argentin 15-ről leadott lövését hárítja Subasic. Megjegyezzük, remekül véd a Monaco kapusa, ha nem így lenne, lehetne már 2-3 is akár.

33. perc

Hosszabbítás nem lesz: Mandzukic gól! 1-0

Buffon gyorsan indítja a bal szélt, ahol megfutja a Juve a Monaco védelmét, a labda Dybalához kerül, majd Dani Alveshez és ki más, mint a brazil rajzolja Mandzukic fejére a gólpasszt. A fejest azonban óriási bravúrral hárítja Subašić, de a horvát lábbal rádupláz és a kiszolgáltatott honfitárs felett hálóba veri a labdát. 1-0

Hihetelen, de Buffon kidobása és a gól között 24 másodperc telt el!

Cserébe Mandzukicot szétszedik a szurkolók.

Juventus' forward from Croatia Mario Mandzukic celebrates with fans and teammates after scoring during the UEFA Champions League semi final second leg football match Juventus vs Monaco, on May 9, 2017 at the Juventus stadium in Turin.  / AFP PHOTO / Miguel MEDINA
Fotó: AFP PHOTO / Miguel MEDINA
28. perc

Érik a Juventus gól

Alvesről a jobb oldalon lemarad Mendi, a brazil bead, de Mandzukic nagyjából 11 méterről mellé fejel. Még fel sem ocsúdtunk, amikor Pjanic előtt adódik óriási helyzet, jobbal tízről lő, de Raggi lesasolja a szándékot és becsúszva, az utolsó pillanatban szögletre ment.

25. perc

21:11

Az előző Higuaín helyzet már azt mutatta, éledezik a Juve, vagy a kezdeti lendület után lankad a Monaco figyelme. Egyre jobban nyomnak a hazaiak, ami Mandzukic kiugratásában és Subašić óriási védésben realizálódik.

22. perc

Van időnk elmélkedni

Eddig a Monacónak voltak veszélyesebb próbálkozásai, így elmondható, ha a Lyon és a Sevilla után véletlenül betalálnak a Juve kapujába, izgalmasabbá válik a meccs. Hopp, mire ezt leírtam, máris kihagyta Higuaín a meccs helyzetét: az ötös jobb oldaláról löbböli át a kapust, de Jemerson ment.

15. perc

Mezőnyjáték zajlik, ahogy mondani szokták

Dybala töri meg a csendet egy lecsúszott lövéssel úgy 18-ról, majd Alves szereli tisztán a bal oldalon megiramodó Mbappét, aki fájlalva a lábát lent marad a földön.
Apropó Mbappé: Amikor megszületett a jubiláló Buffon már világbajnoki résztvevő volt…