Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo kicks to score his second goal during the UEFA Champions League semifinal first leg football match Real Madrid CF vs Club Atletico de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, on May 2, 2017. / AFP PHOTO / CURTO DE LA TORRE

BL-elődöntő: CR történelmi mesterhármasával nyert a Real

Mandják Géza

Frissítve: 2017. 05. 02. 22:462017. 05. 02. 20:36

Kedden este madridi rangadót rendeztek a Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Real és az Atlético csapott össze a Santiago Bernabéu Stadionban.

Volt miért visszavágnia Diego Simeone csapatának, hiszen a 2013/14-es és a 2015/16-os BL-sorozat fináléjába is ez a két csapat jutott be, de mindkétszer a Real örülhetett.

Idén a bajnokságban is a Királyi Gárda nyerte a párharcot, hiszen novemberben 3-0-ra nyert a Vicente Calderón Stadionban, április elején pedig 1-1-et játszottak a felek a Bernabéuban.

Ami a sérülteket illeti: Gareth Bale és Pepe továbbra sem voltak bevethetőek, Raphaël Varane viszont felépült, és be is került a hazaiak kezdőjébe.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

A túloldalon Diego Simeonénak is több sérülés okozott fejfájást, Juanfran és Jose Giménez is combproblémákkal bajlódott. A vendégek mestere a hétfői sajtótájékoztatón azt mondta:

Egy picit mindig félek a meccsek előtt. Elzárkózom minden elől, de azt hiszem, normális a feszültség egy-egy összecsapás előtt. Nagy az emberen a felelősség és ez egyre csak nő. Minden csapat ellen ezt érzem, függetlenül mérkőzéstől vagy ellenféltől. Biztosan, nekünk fognak esni az elején, már a kezdő sípszó után meg akarnak majd minket sebezni. Erősnek és higgadtnak kell maradnunk. Nem lesz egyszerű, de már az odavágón előnybe akarunk kerülni

Kollégája, Zinédine Zidane próbálta enyhíteni a csapatára nehezedő nyomást:

Nem mi vagyunk az esélyesek. A kieséses szakaszában már minden párharc fifty-fifty. Semmit nem változott az Atlético elleni rivalizálás azóta, hogy én is játszottam. Tökéletesen kell játszanunk. Jó dolog itt lenni az elődöntőben, de most új harc kezdődik.

I. félidő:

A meccs elején Cristiano Ronaldo életerős balosa szállt magasan a kapu fölé. A 7. percben Daniel Carvajal tört be a jobb oldalról, majd tüzelt jobb külsővel. Jan Oblak pont Karim Benzema elé ütötte a labdát, de a francia támadó sem tudott betalálni.

Nem sokkal később megszerezte a vezetést a hazai csapat, Casemiro beadását (belövését?) Ronaldo fejelte közelről a hálóba. Ez volt a portugál támadó pályafutásának 101. BL-gólja, egyben az 50. az egyenes kieséses szakaszban. Utóbbi mérföldkövet rajta kívül még egyetlen futballista sem érte el.

A találatot megelőzően Sergio Ramos beadásánál Ronaldo lesen állt, de a bíró nem avatkozott játékba.

Varane fejese a bal alsó felé tartott a 16. percben, de Oblak óriási bravúrral hárított. A túloldalon Carvajal találta meg Benzemát a tizenhatoson belül, de gyengére sikeredett a francia csatár lövése.

Luka Modric próbálkozott az első félidő derekán, centikkel a jobb alsó mellett zúgott el a labdája. Benzema akrobatikus mozdulattal veszélyeztetett, de nem fért be a bal felsőbe a lövése CR beadása után.

II. félidő:

Az 57. percben Carrasco szánta el magát lövésre, de magasan fölé szállt a próbálkozása. Koke bombája sem talált kaput, az a jobb alsó mellett zúgott el, majd Kroos ugratta ki nagyszerűen Benzemát, de a 29 éves támadó kilőtte a stadionból a labdát.

A 73. percben aztán megduplázta az előnyt a hazai csapat. Cristiano Ronaldo bombázott Oblak kapujába az Atlético védelmének bizonytalankodása után.

A két csereember teremtett veszélyt a 81. percben. Marco Asensio szép cselei után Lucas Vazquez lőtt kapásból a bal alsó mellé.

Ronaldo már a harmadik gólját lőtte a 86. percben, Lucas Vazquez passzát értékesítette a portugál szupersztár. 52 góljával ő a legeredményesebb futballista a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszát illetően.

3-0 lett a végeredmény, kilátástalan helyzetbe került az Atlético Madrid. A visszavágót május 10-én rendezik a Vicente Calderón Stadionban.