ROME, ITALY - APRIL 30: Senad Lulic (R) of SS Lazio in action against Kevin Stootman (L) of AS Roma during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and SS Lazio at Stadio Olimpico on April 30, 2017 in Rome, Italy.

Claudio Pasquazi / Anadolu Agency

Három gólt és nyomokban olasz futballistát tartalmazott a római derbi

2017. 04. 30. 14:27

Vasárnap ebédidőben rendezték az olasz labdarúgás egyik legnagyobb rangadóját. A Serie A 34. fordulójában a találkozó előtt második AS Roma fogadta a negyedik Laziót a városi rangadón.

Érdekesség, hogy a két kezdőcsapatban mindössze négy olasz futballista szerepelt, a találkozóra nevezett 44 játékosból pedig csak nyolc nem volt idegenlégiós.

A Lazio kezdett jobban, a 12. percben Keita már a kapuba talált (0-1), majd az első félidő legvégén De Rossi egalizált büntetőből (1-1).

A fordulást követően öt perccel Basta is a kapuba talált (1-2), majd a hajrában Keita meglőtte saját maga második gólját, így a Lazio győzelmével zárult a Derbi della Capitale.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!