Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) heads the ball to score a goal during the Spanish league football match Real Madrid CF vs Valencia CF at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on April 29, 2017.
Cristiano Ronaldo added another record mark to an illustrious career by passing legendary English striker Jimmy Greaves to becoming the all-time top scorer in Europe's top five leagues against Valencia today.

/ AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Ronaldo büntetőt hibázott, de így is tett egy lépést a bajnoki cím felé a Real

2017. 04. 29. 18:06

Talán a második legnehezebb mérkőzés várt a Real Madridra a bajnokság hajrájában a La Ligában. Az aranyéremért hajtó együttes a Valenciát látta vendégül a 35. fordulóban.

A vendégek már az első percben betalálhattak volna, de Santi Mina előbb Keylor Navas kapusba lőtte a labdát Diego Alves kirúgása után, majd a kipattanót kissé éles szögből a kapufára lőtte.

A kiegyenlített első félidőben mindkét gárda előtt adódott még gólszerzési lehetőség, de csak Cristiano Ronaldo tudott betalálni. A portugál a bajnokságban ezt megelőzően legutóbb március 12-én volt eredményes, most Dani Carvajal kiváló beadását fejelte a hosszúba (1-0).

A fordulást követően gyorsan lezárhatta volna a mérkőzést Zinedine Zidane együttese, de előbb Karim Benzema a kapufát találta el, majd Diego Alves hárította CR tizenegyesét a az 57. percben.

A 82. percben aztán a kimondottan jól játszó Valencia Dani Parejo csodálatos szabadrúgásával egyenlíteni tudott (1-1).

Sokáig nem örülhettek Barcelonában, Marcelo ugyanis a 86. percben jobb lábbal kilőtte a hosszú sarkot (2-1), amellyel be is zsebelte a nagyon fontos három pontot a Real.

Az egy meccsel kevesebbet játszó fővárosiak jelenleg három ponttal előzik meg a katalánokat. Zidane együttes még a Granada, a Sevilla, a Málaga és a Celta Vigo ellen játszik a La Ligában.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!