50 éve nem láttak ilyen kezdést a Bundesligában

A Schalke 4-1-re győzött a Bayer Leverkusen vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. De hogy!

Burgstaller már a 6. percben megkezdte a gólgyártást, Höwedes és Schopf pedig gyorsan bekapcsolódott, így a 18. perc kezdetén már 0-3 volt az állás. Az Opta statisztikái szerint 50 évvel ezelőtt volt példa legutóbb arra, hogy a Schalke idegenben ellépjen 3-0-ra 18 perc alatt egy Bundesliga-mérkőzésen. Akkor a Nürnberg ellen sikerült mindez.

A második félidő elején is gyorsan jött a gelsenkircheniek újabb találata, Burgstaller lőtte meg a maga második gólját a mérkőzésen. A veterán Kiessling szállította a szépítést hazai oldalon.

Az összefoglaló:

A Leverkusen négy meccs óta nyeretlen a Bundesligában, ráadásul hátrafelé kell figyelgetniük, a már osztályozót érő helyne álló Augsburg csak négy pontra van lemaradva tőlük, úgyhogy a Bayer akár már ebben a fordulóban még nehezebb helyzetbe kerülhet.