Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (C) celebrates with teammates after scoring their third goal during the English Premier League football match between Chelsea and Southampton at Stamford Bridge in London on April 25, 2017.
Chelsea won the game 4-2. / AFP PHOTO / Justin TALLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Chelsea újabb lépést tett a bajnoki cím felé

2017. 04. 27. 07:56

A Chelsea hamar egyértelműsítette, hogy nincs mese, bajnokok akarnak lenni, és ehhez nyerniük kell. Az 5. percben Costa gurított vissza Eden Hazardnak, aki kicsit kisodródott helyzetből, pazar lövést eresztett meg. A labda a lábak közt utat találva kötött ki a kapu jobb alsó sarkában.

A Southampton lassan magára talált, amely a 24. percben, pont egy korábbi Chelsea-játékos, Oriol Romeu által érett góllá. Ki tudja, hogyan alakul a mérkőzés, ha közvetlenül az első félidő lefújása előtt Gary Cahill nem bólint a hálóba és ezzel nem roppantja meg lelkileg  a vendégeket, aki elég bágyadtan érkeztek a második félidőre, amit Diego Costa nyolc perc után kihasznált és szintén fejjel növelte kettőre az előnyt.

Próbálkozott a felzárkózással a Southampton, még helyzete is adódott, de Diego Costa a 89. percben végleg megpecsételte a sorsuka. És bár Bertrand a 94. percben még betalált Courtois kapujába, de ez nem volt más, csak szépségtapasz.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Csak azért nem mondjuk, hogy eldőlt a bajnokság, mert a Chelsea-re továbbra is tapad a Tottenham, amelyik szerdán este, a 28. fordulóban elmaradt Crystal Palace elleni mérkőzését pótolta be, és nyerte meg. Azt tán nem nagy kockázat kijelenteni, hogy a Premier League elsőségért folytatott verseny viszont két csapatosra szűkült.

Premeir League, 33. forduló, eredmények:

Chelsea–Southampton 4–2
Gól: Hazard 5., G. Cahill 45., Diego Costa 53., 89., ill. Romeu 24., Bertrand 94.