Vasas-Honvéd: Kassai Viktor hibáját utánozta Erdős József

Érdekes, ennek kisebb a visszhangja, holott mérkőzést, mi több, tán a bajnokság végeredményét is befolyásoló hibát követtek el szombaton a sporik.

Az NB1 28., hétvégi fordulójának rangadóján a Vasas szombaton 1-0-ra verte a listavezető Honvédot. Vereségével a Honvéd ugyan nem vesztette el vezető pozícióját, de pontszámban beérte a Videoton és a harmadik Vasas is három pontra megközelített a duót.

Pedig nem kellett volna így legyen. ha az Erdős József játékvezető és Huszár Balázs, Király Krisztián (asszisztensek) hármas nem vesz példát a Real Madrid-Bayern Műnchen BL-negyeddöntőn (4-2) méteres Ronaldo lesgólt benéző Kassai Viktorról, Ring Györgyről és Tóth Vencelről.

Abban a pillanatban, amikor Hangya lábát elhagyta a labda négy Honvéd játékos is lesen állt, köztük a gólpasszt a dó Saglik és a gólszerző Burmesiter is Forrás: youtube.com

Mozgóképen ugyanez:

Az NB1.hu szúrta ki, ami senkinek nem tűnt fel, hogy Hangya Szilveszter beadása a területet tudatos taktikai elemként remekül szűkítő Honvéd védők mögött négy Vasas játékost is lesen talált, köztük a megiramodó Saglikot is, és a védelemmel kimozduló, majd újra a kapu felé startoló, végül győztes gólt szerző Felix Burmeistert is.

Szóval állapítsuk meg: ez mérkőzést, mi több, úgy tűnik, a bajnokság végeredményét is befolyásoló játékvezetői tévedés volt.

Még szerencse, hogy az MLSZ úgy tűnik tényleg rájött, tenni kellene valamit és erősen foglalkozni kezdtek a videóbíró bevezetésének lehetőségén.