Szalai ezúttal gól nélkül maradt, nem is nyert a Hoffenheim

Szalai Ádám az előző körben duplázott a Borussia Mönchengladbach ellen, így az 1. FC Köln otthonában is a Hoffenheim kezdőcsapatban kapott helyet a Bundesliga 30. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

A magyar válogatott támadó előtt az első félidőben két kisebb-nagyobb lehetőség is adódott, de egyikkel sem tudott élni. Előbb a 10. percben Zuber középre lőtt labdája után Wagner és a védője is hozzáért a zsugához, Szalai pedig már csak maga mögül, talppal tudta kapura tenni, Horn kapus kezébe.

A 28. percben aztán Demirbay lefejelt labdáját oxival tette kapura, de az is a hazai hálóőr kezében landolt.

Az első félidő kiegyenlítette játékot hozott, de gól nem született, nem úgy a második játékrészben. Az 58. percben egy szépen felépített támadás után Leonardo Bittencourt lőtt a szinte üres kapuba (1-0).

Szalait három perccel a bekapott gól után lehozták, helyét Uth foglalta el. A mérkőzés ráadásban Kerem Demirbay egalizálni tudott egy okos gurítással, így 1-1 lett a vége.

A döntetlennel a hazaiak maradtak a hatodikok, míg a vendégek a harmadikok.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!