Hoffenheim's goalkeeper Oliver Baumann (l) holds a header from Dominique Heintz (r) during the German Bundesliga soccer match between 1. FC Cologne and TSG Hoffenheim in the RheinEnergieStadion stadium in Cologne, Germany, 21 April 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Jonas Güttler/dpa

Szalai ezúttal gól nélkül maradt, nem is nyert a Hoffenheim

2017. 04. 21. 22:22

Szalai Ádám az előző körben duplázott a Borussia Mönchengladbach ellen, így az 1. FC Köln otthonában is a Hoffenheim kezdőcsapatban kapott helyet a Bundesliga 30. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

A magyar válogatott támadó előtt az első félidőben két kisebb-nagyobb lehetőség is adódott, de egyikkel sem tudott élni. Előbb a 10. percben Zuber középre lőtt labdája után Wagner és a védője is hozzáért a zsugához, Szalai pedig már csak maga mögül, talppal tudta kapura tenni, Horn kapus kezébe.

A 28. percben aztán Demirbay lefejelt labdáját oxival tette kapura, de az is a hazai hálóőr kezében landolt.

Az első félidő kiegyenlítette játékot hozott, de gól nem született, nem úgy a második játékrészben. Az 58. percben egy szépen felépített támadás után Leonardo Bittencourt lőtt a szinte üres kapuba (1-0).

Szalait három perccel a bekapott gól után lehozták, helyét Uth foglalta el. A mérkőzés ráadásban Kerem Demirbay egalizálni tudott egy okos gurítással, így 1-1 lett a vége.

A döntetlennel a hazaiak maradtak a hatodikok, míg a vendégek a harmadikok.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!