Manchester's Paul Pogba and Anderlecht's Dennis Appiah fight for the ball during the return leg game of the quarterfinals of the Europa League competition between UK team Manchester United and Belgian soccer team RSC Anderlecht in Manchester, UK, Thursday 20 April 2017. First leg ended on a draw result 1-1 in Belgium. BELGA PHOTO VIRGINIE LEFOUR

Európa Liga: vért izzadva jutott be az elődöntőbe a Manchester United

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2017. 04. 20. 23:35

A keddi és szerdai BL-párharcok után csütörtökön az Európa Ligáé volt a főszerep, nyolc csapat harcolt az elődöntőbe jutásért. Semleges szurkolók számára a leginkább várt találkozó a Manchester United-Anderlecht összecsapás volt.

A belgiumi 1-1 után José Mourinho alakulata jó helyzetből várhatta a visszavágót, amelynek első félideje nem úgy alakult, ahogy azt a portugál mester elképzelte.

Az Anderlecht bátran kezdett, a vezetést ennek ellenére a Vörös Ördögök szerezték meg a 10. percben Henrik Mkhitaryan találatának köszönhetőn. Az örmény játékos egy kontra után lőtt a hálóba, igaz a szerencse is mellé állt, mert a védő kétszer is elcsúszott előtte (1-0).

A gól után gyorsan eldönthette volna a párharcot az MU, de Pogba fejesénél és Lingard lövésénél is nagy bravúrral hárított Ruben kapus. A belgák ezek után újra magukra találták, veszélyesebben játszottak, majd ki is egyenlítettek. A 32. percben Sofiane Hanni talált be közelről Tielemans kapufája után (1-1).

A fordulást követően már a United volt fölényben, de nagyjából húsz perccel a vége előtt két hatalmas lehetőséget elpuskáztak. Előbb Appiah hibája után Rashford vitte a labdát a kapusra, de hosszan tolta el Ruben mellett, kisodródott, a védő pedig visszaért. Nem sokkal utána Ibrahimovic közeli lövését védte lábbal a hálóőr.

A 78. percben Pogba közvetlen közelről lőtt fölé egy szöglet után, majd még Ibrahimovic és Rashford előtt adódott kisebb-nagyobb lehetőség a rendes játékidőben.

A hosszabbításban csak a United volt a pályán, a 107. percben Marcus Rashford megpattanó lövése utat talált a kapuba (2-1).

A másik három párharcban is voltak izgalmas bőven. A Schalke kétgólos hátrányt szedett össze Amszterdamban, melyből a hazai visszavágó első félidejében egyet sem tudott ledolgozni. A fordulást után aztán gyorsan lőttek kettőt, így kiharcolták a hosszabbítást. A 80. perctől emberelőnyben futballozó németek a 101. percben lőttek még egyet, de így is kiestek, mert a hollandok emberhátrányban kettőt berámoltak, így ők örülhettek.

A balhéval színesített Lyon-Besiktas csörtén a törökök a másik félidő elejére összesítésben egalizáltak. A 90. perc után Törökországban is 2-1 állt az eredményjelzőn, így ott is jöhetett a túlóra. A 2×15 perc alatt egyik csapat sem volt eredményes, így a büntetők döntöttek. Az idegek harcát a franciák bírták jobban, az utolsó elődöntős kiléte a nyolcadik párban dőlt el.

A Genk kikapott, de bizakodhatott a vigói 2-3 után, viszont a hazai 1-1-el kiestek.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!