Manchester United's Portuguese manager Jose Mourinho points at the badge on his chest as he leaves the pitch at the end of the English Premier League football match between Manchester United and Chelsea at Old Trafford in Manchester, north west England, on April 16, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

José Mourinho és a MU elkapta a Chelsea-t

2017. 04. 16. 19:15

Az, hogy a Chelsea játéka, eredményessége nagymértékben függ Hazard és mondjuk Pedro játékától viszonylag egyértelmű. A belga 14 góllal és öt gólpasszal, míg a spanyol hét góllal és hét gólpasszal vette ki részét a Chelsea eddigi 65 Premier League találatából. No ehhez képest az első félidőt követően a két játékos neve mellett a statisztikusok nem tudtak feljegyezni egyetlen sikeres beadást, cselt, kulcspasszt és lövést sem.

Csoda hát, ha Rashford 7. percbe szerzett találatával sima előnnyel (1-0) és meglehetősen nyugodt hangulatban tudott pihenőre vonulni a Manchester United. Ezt a nyugalmat a második félidőben négy perc elteltével az első gólpasszt jegyző Herrera fokozta egy Kurt Zoumán megpattanó lövéssel (2-0).

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

José Mourinho eztán szervezett védekezésre állította át csapatát, amit a Conte által a pályára vezényelt Willian és Fabregas sem tudott feltörni.

A Manchester Unitednek kicsit sok a döntetlenje, de ettől  már 22 bajnoki óta veretlen (tíz döntetlen, 12 győzelem), ami azért nem semmi, de egyelőre ez még mindig csak a hatodik helyhez elegendő.