A liverpooli Moreno kihagyta a kihagyhatatlannak tűnőt

A hatalmas baki ellenére hetedik meccse veretlen a Liverpool. Ezúttal a West Bromwich Albiont győzte le idegenben.

A West Bromwich Albion hazai pályán fogadta a Liverpoolt, és bár a közvetlen élboly mögött leszakadva az előkelő nyolcadik helyen állnak, nem túl sok esélyt adtak nekik a fogadóirodák, lévén vörösök két hat meccses veretlenségi sorozattal érkeztek a The Hawthorns stadionba.

Az első félidő ráadásában aztán Roberto Firmino bólintott a jobb alsóba úgy, hogy Ben Foster kapus nem tudott már hárítani.(0–1).

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Akad helyzet itt is, ott is, míg a Pool lesgólig jutott, addig Matthew Phillips eltöketlenkedett egy tuti ziccert Mignolet-val szemben.

Az igazi csattanó azonban a végére maradt. A WBA a 91. percben szöglethet jutott és az utolsó szalmaszálba kapaszkodva még Ben Foster kapus is előrement, hátha. Ehhez képest a vendégek kaparintották meg a labdát és kontrázhattak az üres kapura. Alberto Moreno úgy gondolta, hogy futtából, bő ötven méterről simán betalál, de mégsem célzott pontosan.

Kérdés persze, vajon futtából, ötvenről egyszerű begurítani egy 7,32 méter széles kapuba a labdát? Szerintünk annyira nem.

De mindettől függetlenül a vendégek begyűjtötték a három pontot, hetedik meccsükön maradtak veretlenek – két döntetlen, öt győzelem – és immár harmadikok a tabellán.