Hoffenheim's Adam Szalai cheers over the 1-0 score during the German Bundesliga soccer match between 1899 Hoffenheim and Borussia Moenchengladbach at the Rhein-Neckar-Arena in Sinsheim, Germany, 15 April 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Uwe Anspach/dpa

Szalai 24 perc alatt duplázott, őrült meccsen nyert a Hoffenheim – videó

2017. 04. 15. 17:25

Szalai Ádám kezdőként kapott lehetőséget a Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin.

A Hoffenheim-csatár már a 9. percben beköszönt a 29. fordulóban rendezett mérkőzésen, egy szabadrúgás után talált be közelről.

Az első félidő derekán a második gólját is megszerezte a magyar válogatott játékos, közelről perdített a rövid alsóba Sebastian Rudy passza után.

Ez volt a 29 éves támadó harmadik duplája a Bundesligában, összesen már hét gólnál jár.

Az első félidőben négy perc alatt egyenlítettek a vendégek, Jannik Vestergaard után Lars Stindl voltak eredményesek.

A második játékrészben Kerem Demirbay szerencsés szabadrúgása révén került ismét előnybe a hazai gárda. A 75. percben aztán visszaállt a kétgólos különbség, Mark Uth lőtt bombagólt a bal felsőbe.

Nem hagyta annyiban a dolgot a Mönchengladbach, nem sokkal később Mahmoud Dahoud köszönt be. Őrült meccset játszott a két csapat, 5-3-ra nyert a Hoffenheim, Szalai 74 percet töltött a pályán.

Dárdai Pál Herthája Mainzban kapott ki, ezzel klubrekordot döntött, hiszen zsinórban a nyolcadik vereségét szenvedte el idegenben.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 4-0-s győzelmet aratott a Freiburg ellen.