Malaga's defender Luis Hernandez (L) vies with Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi during the Spanish league football match Malaga CF vs FC Barcelona at La Rosaleda stadium in Malaga on April 8, 2017. / AFP PHOTO / JORGE GUERRERO

14 év után kapott ki Málagában a Barca, nőtt a Real előnye

2017. 04. 09. 07:02

Szombat este abban a tudatban léphetett pályára FC Barcelona labdarúgócsapat, hogy ha győz a Málaga otthonában a 31. fordulóban, akkor pontszámban beéri a városi derbin ikszelő Real Madridot.

A katalánok nem számíthattak könnyű mérkőzésre, ugyanis a hazaiak a kiesés elől menekülnek, az ősszel ráadásul kihúzták kapott gól nélkül a Camp Nouban.

A Barca szokás szerint többet birtokolta a labdát, ennek ellenére hátrányban volt az első félidőben. A 32. percben az a Sandro Ramirez talált a kapuba (1-0), aki tavaly nyáron igazolt át Barcelonából jelenlegi állomáshelyére, a gránátvörös-kékeknél pedig hat évet töltött el korábban.

A 65. percben még nagyobb bajba került Luis Enrique együttese, ugyanis második sárgával Neymar a kiállítás sorsára jutott. A Barcából legutóbb 2015 októberében állította ki játékost spanyol bajnokin, akkor Javier Mascherano mehetett idő előtt zuhanyozni.

A hazaiaktól vélhetően egy szabályos gólt, míg a vendégektől egy tizenegyest vett el a játékvezető, mielőtt a 90. percben a csereként beálló Jony kialakította a 2-0-s végeredményt.

A Barcelona 14 év után kapott ki Málagában, hátránya pedig három pont az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Real Madrid mögött a tabellán.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!