Real Madrid's French forward Karim Benzema (C) vies with Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann (L) and Atletico Madrid's Uruguayan defender Diego Godin during the Spanish league football match Real Madrid CF vs Club Atletico de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on April, 8, 2017. / AFP PHOTO / GERARD JULIEN

Nem tudta megnyerni a városi rangadót a Real, nagy esély előtt a Barcelona

2017. 04. 08. 18:07

Madridi városi rangadót rendeztek szombat délután a spanyol labdarúgó-bajnokságban. A Primera Divísión 31. fordulójának csúcsmeccsén a Real fogadta az Atléticót, mely együttes a legutóbbi három alkalommal nyerni tudott a Santiago Bernabeuban.

A két együttes között tíz pont volt a különbség a kezdő sípszó előtt, viszont a bajnoki cím szempontjából nagyon nem volt mindegy, mi lesz a derbi végeredménye.

Az első 15 percben az Atlético játszott fölényben, Saúl csúsztatátása után ha centikkel is, de mellément a labda. Utána már inkább a Real akarata érvényesült, de Oblak kapuson, valamint Savicon nem tudtak kifogni a hazaiak.

A szlovén portás előbb Ronaldo, majd Benzem lövése után védett nagyot, a montenegrói védő pedig hatalmasat mentett a gólvonalon fejjel, amikor már mindenki verte volt a portugál lövése után.

A második félidő elején bekezdett a Real, amelynek meg is lett az eredménye. Az 52. percben Kroos szabadrúgása után az üresen maradó Pepe fejelt szép mozdulattal a kapuba (1-0).

A bekapott gól után a vendégek próbálkoztak, de az utóbbi időben rengeteg kritikát kapó Navas mindent hárított, egészen a 85. percig.

Akkor Correa szép egyéni alakítása után Griezmann megverte a Pepe helyére beálló Nachot, majd a kimozduló Costa Rica-i hálóőr mellett a rövid alsóba lőtt (1-1).

A döntetlennel Zidane csapata három ponttal vezeti a bajnokságot a Barcelona előtt. A katalánok szombat este a Málaga vendégei lesznek, viszont a madridiaknak még van egy elmaradt meccsük a Celta Vigo ellen.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!