Egy újabb botlás végzetes lehet a Ferencvárosnak

Az élmezőny csapatai közül a listavezető Videoton a harmadik Vasast fogadja, míg a második Budapest Honvéd az ötödik Haladáshoz látogat a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában.

A piros-kék csapatok felcsúti összecsapásának egyértelmű esélyese a Videoton, amely legutóbbi hat bajnokiját megnyerte vendéglátóként, ebben a szériában pedig 21-2 a gólkülönbsége. A Vasas ezzel szemben idei öt bajnokiján csak egyszer hagyta el győztesen a pályát, előző három találkozóját pedig elveszítette. Az angyalföldiek ugyanakkor a Magyar Kupában bejutottak a legjobb négy közé, ahol a Mezőkövesddel játszanak.

A fehérváriak első számú üldözőjének, a Budapest Honvédnak várhatóan rendkívül nehéz dolga lesz, ugyanis a Haladás otthonában ebben a szezonban még csak két csapatnak, a Gyirmótnak és az Újpestnek sikerült nyernie. A két együttes szezonbeli első összecsapásán 1-1-es döntetlen született a Rohonci úton.

A címvédő Ferencváros rövid időn belül harmadszor is megmérkőzik a Diósgyőrrel: másfél héttel ezelőtt a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 2-1-re nyertek a zöld-fehérek, majd a keddi visszavágón a gól nélküli döntetlen a továbbjutásukat is jelentette.

A Fradi számára egy vereség akár végzetes is lehet a bajnoki aranyért folytatott küzdelemben. Márpedig a zöld-fehérek nem tündökölnek az utóbbi időben, ennek okaival egy külön cikkben foglalkoztunk.

A sereghajtó Gyirmót a Debrecen vendégeként lép pályára, míg az ugyancsak a kiesés ellen harcoló MTK a Mezőkövesdet látja vendégül.