Pep Guardiola elbúcsúzhat álmaitól

Anglia nem Spanyolország és nem Németország, a Premier League, nem a La Liga és nem a Bundesliga. Azért nem megy Pep Guardiolának és a Manchester Citynek, mert az angol élvonalban hála a tévés jogoknak és a telt házas meccseknek még a 20. Sunderlandnak is olyan pénzügyi lehetőségei vannak, mint a katalán tréner eddigi említett karrierállomásain 2-3 csapat kivételével szinte senkinek. Így a 20. is bármikor megszorongathatja az elsőt, a bajnokság hihetetlen kiegyensúlyozott, nem úgy, mint a példaként említett két országban, ahol a Real és a Barca, illetve a Bayern magasan a többiek előtt jár.

Arról, hogy Guardiola szenved, már írtunk egy párszor. Speciel szerda este is szenvedett, bár ennek most nem a fenti példa volt az oka, lévén a Chelsea orosz tulajdonosának köszönhetően már akkor száz milliókat költött átigazolásra, amikor még senki a világon. Pep, kollégájának, Antonio Conténak és Eden Hazardnak köszönhetően szenvedett.

Az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szerdai játéknapján, a belga találatainak köszönhetően Chelsea, egy rendkívül feszült mérkőzésen hazai pályán 2-1-re verte a Manchester Cityt. A londoniak amellett, hogy újabb lépést tettek a bajnoki cím felé, talán végképp megfosztották Guardiolát attól az álmától, hogy harmadik állomásán is bajnoki címmel kezdjen.

Az élcsapatok közül a Tottenham úgy gyűjtötte be a három pontot, hogy a 88. percben egyenlített Swansea-ben, majd a ráadásban még két gólt szerzett. Ugyancsak nyert az Arsenal, amely gól nélküli első félidőt követően a másodikban háromszor talált a West Ham United kapujába. A Liverpool viszont csak egy pontot szerzett, mert bár fordított hazai pályán a korán előnybe kerülő Bornemouth-szal szemben, de a 87. percben gólt kapott.