Arsenal's Chilean striker Alexis Sanchez (C) vies with Manchester City's Brazilian midfielder Fernandinho and Manchester City's Spanish midfielder Jesus Navas (R) during the English Premier League football match between Arsenal and Manchester City at the Emirates Stadium in London on April 2, 2017.  / AFP PHOTO / Adrian DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Az Arsenal kétszer egyenlített Guardiola csapata ellen

2017. 04. 02. 19:04

Nehéz helyzetben van az Arsenal, nem tudta kihasználni a Manchester United pontvesztését.

A listavezető Chelsea kikapott szombaton az angol bajnokságban a Crystal Palace-tól 2-1-re, így némi reménysugár mutatkozik az üldözők előtt a folytatásra, már ami a bajnoki aranyérem megszerzését illeti.

A Tottenham élt is a maga lehetőségével, győzni tudott, de így is 7 pontos a hátránya a második helyen. A Liverpool is győzött a Mersey-parti derbin, de az ő hátrányuk már 10 pontos.

Hogy a Manchester Cityt még odasorolhatjuk-e a bajnoki címért versenyben lévő csapatok közé, megítélés kérdése (inkább a nem felé billen a mérleg), mindenesetre Pep Guardiola csapata is közeledhetett az élmezőnyhöz, amennyiben az Arsenal otthonában sikerrel jár.

Részben sikerült ez, mert bár Sané az 5. percben megszerezte a vezetést, Walcott egyenlített a 40. percben, és bár kettő percre rá Agüero megint vezetést szerzett a Citynek, ezt is kiegyenlítette az Arsenal, igaz, bár a második félidőben Mustafi révén.

A vége 2-2, ez egyik csapatnak sem jó, dörzsölhetik a tenyerüket a közvetlen riválisok.