Vb-selejtező: meglepő holland vereség, győzött az Eb-döntős

Az Eb-döntős francia válogatott 3-1-re győzött Luxemburgban a jövő évi labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának szombati játéknapján. A franciáknál Olivier Giroud duplázott, és Antoine Griezmann is eredményes volt.

A hollandok ugyanebben a csoportban meglepetésre simán kikaptak Bulgáriában, így visszacsúsztak a negyedik helyre.

A H csoportban a görögök a 65. perctől emberhátrányban játszva értek el döntetlent Belgium otthonában. A 2004-es Európa-bajnoknál Konsztantinosz Mitroglu, a hazaiaknál Romelu Lukaku volt eredményes.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – Vb-selejtező, 5. forduló

A csoport:
Luxemburg-Franciaország 1-3 (1-2)
Bulgária-Hollandia 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Franciaország 13 pont, 2. Svédország 10, 3. Bulgária 9, 4. Hollandia 7, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

H csoport:
Belgium-Görögország 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Belgium 13 pont, 2. Görögország 11, 3. Bosznia-Hercegovina 10, 4. Ciprus 4 (3-8), 5. Észtország 4 (5-15), 6. Gibraltár 0