Italy's goalkeeper Gianluigi Buffon greets fans at the end of the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Italy and Albania on March 24, 2017 at Renzo Barbera stadium in Palermo. Italy won 2-0. Gianluigi Buffon made his 1,000th career appearance today against Albania. The 39-year-old Juventus stopper made his professional debut in 1995 as a 17-year-old in goal for Parma and has gone on to become a football icon at home and abroad.
 / AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Félbeszakadt Buffon 1000. meccse, négyet vágtak a spanyolok

Mandják Géza

újságíró. 2017. 03. 25. 07:11

Olaszország 2-0-s győzelmet aratott Albánia ellen Palermóban. Gianluigi Buffon profi pályafutása 1000. mérkőzésén védte a hazaiak kapuját.

A válogatottban ez volt a 168. meccse, nem láthatott mindig tisztán, hiszen a vendégszurkolók füstbombákkal borították be a pályát.

A játékvezető ezért az 58. percben félbeszakította a mérkőzést, amely tíz perc kényszerszünet után folytatódott.

Az első félidőben Daniele de Rossi talált be büntetőből, a 71. percben Ciro Immobile döntötte el a meccset.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

A spanyol válogatott David Silva és Victor Vitolo góljainak köszönhetően már az első félidőben 2-0-ra vezetett Izrael ellen.

A második játékrészben aztán Diego Costa és Isco is betalált, Lior Refaelov szépített.

Európai vb-selejtezők, végeredmények:

D csoport:
Írország-Wales 0-0
Ausztria-Moldova 2-0 (0-0)
Grúzia-Szerbia 1-3 (1-1)
Az állás: 1. Szerbia 11 pont (12-6), 2. Írország 11 (7-3), 3. Wales 7 (8-4), 4. Ausztria 7 (8-7), 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

G csoport:
Liechtenstein-Macedónia 0-3 (0-1)
Olaszország-Albánia 2-0 (1-0)
Spanyolország-Izrael 4-1 (2-0)
Az állás: 1. Spanyolország 13 pont (19-2), 2. Olaszország 13 (13-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

I csoport:
Koszovó-Izland 1-2 (0-2)
Horvátország-Ukrajna 1-0 (1-0)
Törökország-Finnország 2-0 (2-0)
Az állás: 1. Horvátország 13 pont, 2. Izland 10, 3. Ukrajna 8 (7-4), 4. Törökország 8 (7-5), 5. Finnország 1 (3-8), 6. Koszovó 1 (2-14)