Megint nyert a Leicester, egyre közelebb a bajnoki aranyhoz a Chelsea

Amióta a bajnoki címvédő Leicester City elküldte Caludio Ranierit, azóta elkezdett nyerni a csapat. Hátrányból jutottak tovább a Bajnokok Ligájában – az Atlético Madriddal találkoznak a legjobb nyolc között –, a bajnokságban pedig előbb a Liverpoolt, majd a Hull Cityt verték.

Szombaton délután a West Ham United otthonában már 7 perc után 2-0-ra vezetett a Leicester, Mahrez beadása ment el mindenki előtt és hullott a hálóba, majd Huth duplázta meg az előnyt. Bár hamar szépítettek a londoniak, a második félidő elején Vardy állította vissza a kétgólos különbséget. Ayew tette szorossá a végjátékot, a United azonban nem tudott pontot menteni. Bár a Leicester nem tudott elmozdulni a 15. helyről, azonban egyre jobban eltávolodik a kiesőzónától.

Mahrez ezzel a góllal adta meg az alaphangot:

Nem állt messze a Stoke City attól, hogy meglepje a listavezető Chelsea-t, legalábbis Willian gólja és Walters tizenegyese után sokáig 1-1 volt az állás. A 87. percben aztán mégis megnyerték a vendég londoniak a mérkőzést, Cahill volt eredményes, így történjék bármi a későbbiekben, a Chelsea előnye legalább 11 pont lesz a forduló után is.