Kassai Viktort most nagyon nem kedvelik Rómában, Ibra sarokkal adott pazar gólpasszt

Az AS Roma a nyolcaddöntőben búcsúzott a labdarúgó Európa Ligától csütörtökön. Az olasz fővárosban a mérkőzés 16. percében Mouctar Diakhaby a vendég Lyonnak szerzett vezetést, de két perccel később Kevin Strootman egyenlített. A huszadik percben büntetőt reklamáltak a rómaiak, mert Lucas Tousart kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, de Kassai Viktor nem ítélte szabálytalannak a mozdulatot.

A második félidőben Tousart közelről a saját hálójába talált, majd a 74. percben Edin Dzeko lőtt a hálóba, de közben már lest jelzett az asszistens, Kassai így nem adta meg a találatot. A kérdéses helyzetben és pillanatban Stephan El Shaarawy éppen a védővel egyvonalban volt.

El Shaarawy 92-esben nem volt lesen

A kapura lövések aránya 24-8, a kaput eltaláló kísérleteké pedig 9-4 volt a hazaiak javára, de mivel az első meccset a franciák nyerték 4-2-re, ők jutottak tovább a nyolc közé.

A Manchester United a spanyol Juan Mata góljával győzte le az orosz FK Rosztov együttesét, ezzel ugyancsak a negyeddöntőbe jutott, amelynek sorsolására pénteken kerül sor. A gólpasszt Zlatan Ibrahimovic jegyezte, aki sarokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe csapattársát.