Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (C) challenges Monaco's Brazilian defender Jemerson and Monaco's French defender Benjamin Mendy (R) during the UEFA Champions League round of 16 football match between Monaco and Manchester City at the Stade Louis II in Monaco on March 15, 2017. / AFP PHOTO / Valery HACHE

BL: lefocizta a Manchester Cityt a Monaco

Mandják Géza

újságíró. 2017. 03. 15. 22:36

Pazar kis meccset játszott egymással a Manchester City és a Monaco február 21-én, Angliában 5-3-ra nyertek a Polgárok úgy, hogy kétszer is vezetett a francia csapat.

Gyors gólról ábrándoztak a hercegségbeliek a szerda esti visszavágó előtt, és meghallgattattak az imáik, hiszen Bernardo Silva centerezése után Kylian Mbappe tette pöccintett közelről a hálóba.

Szűk tíz perccel később Mbappe ismét a hálóba lőtt, de ezúttal lesről indult, így Gianluca Rocchi játékvezető nem adta meg a gólt. A City sokadik labdavesztése után Valere Germain bombázott kapu felé, de nagyon fölé ment a próbálkozása.

A 29. percben Fabinho is betalált, Benjamin Mendy lapos beadása után passzolt a kapuba, és ezzel már a Monaco állt továbbjutásra.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

A franciák 2-0 után sem dőltek hátra, megnyomták a félidő végét, de újabb gólt nem sikerült szerezniük.

A 62. percben Leroy Sané cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd Sergio Agüerónak gurította a labdát, az argentin azonban magasan a kapu fölé lőtt. David Silva cselei után ismét Agüero került helyzetbe, ezúttal Danijel Subasic hárított ziccert.

Raheem Sterling lövését pont Sané elé ütötte a horvát kapus, a fiatal német játékos pedig a léc alá küldte a labdát a 71. percben. Nem sokáig örülhettek az angolok, hiszen Tiemoue Bakayoko egy szabadrúgás után a bal alsóba csúsztatott a 77. percben.

Megérdemelten jutott tovább a francia gárda, a Citynek csak felvillanásai voltak a visszavágón. A másik szerda esti párharc 0-0-s döntetlennel zárult Madridban, az Atlético így továbbjutott, a Bayer Leverkusen kiesett.