Kiderült, miért harapta át majdnem Mourinho torkát Conte

Korábban beszámoltunk róla, hétfőn este a Chelsea, az FA-kupa negyeddöntőjében 1-0-ra verte hazai pályán a Manchester Unitedot és továbbjutott úgy, hogy a kékek a 35. perctől emberelőnyben futballozhattak. Nem sokkal a kiállítás után, a Chelsea edzője, Antonio Conte ugrott úgy neki Jose Mourinhónak, hogy csak a negyedik játékvezető tudta őt megfékezni.

Nos, idő közben kiderült, Conte azért rágott be, mert Mourinho elrúgta játékosa orra elől a labdát. Így:

Hazardot az első húsz-huszonöt percben állandóan felrúgták. Számomra ez nem futball. A játékvezetőnek óvniuk kell a sérüléstől a játékosokat. Ami a kispadnál történt az csak cirkusz. Nem az edzők a lényegesek. A negyedik játékvezető profin kezelte a helyzetet, a feszültség természetes egy ilyen kaliberű meccsen, így előfordul az ilyen

– adott magyarázatot az esetre Antonio Conte a mérkőzés után.

Örülök, hogy higgadt tudtam maradni, így a következő meccsen is a kispadon lehetek. A játékosaimnak szüksége van rám. Büszke vagyok rájuk. Múlt csütörtökön Rosztovban játszottunk, csütörtökön pedig ismét pályára lépünk. Michael Oliver játékvezető otthon elemezheti a saját ténykedését, én nem foglalkozok vele

– így José Mourinho.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

KORÁBBAN

Tottenham Hotspur–Millwall (III.) 6–0 (Eriksen 31., Szon 41., 54., 92., Alli 72., Janssen 80.)
Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 (Walcott 45+1., Giroud 53., Waterfall 57. – öngól, A. Sánchez 72., A. Ramsey 75.)
Middlesbrough–Manchester City 0–2
(D. Silva 3., Agüero 67.)

A döntőbe jutásért Chelsea–Tottenham, illetve Arsenal–Manchester City párharcokat rendeznek.