Leicester City's English striker Jamie Vardy (L) controls the ball under pressure from Sevilla's French defender Adil Rami (R) during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Leicester City and Sevilla at King Power Stadium on March 14, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF

Bajnokok Ligája: bejutott a negyeddöntőbe az angol bajnokság 15. helyezettje

2017. 03. 14. 22:36

Kedd este az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. helyezettje készült arra, hogy bejusson a Bajnokok Ligája negyeddöntőbe. A Leicester City az odavágót 2-1-re elveszítette a Sevilla otthonában, így nem volt rossz helyzetben a visszavágó előtt.

Főleg, hogy Claudio Ranieri menesztése és Craig Shakespeare kinevezése óta magához tért az együttes, a bajnokságban mind a két meccsüket megnyerték az edzőváltás óta.

A csoportkörben mutatott teljesítmény és a statisztikák alapján egyik csapat sem mehetett biztosra. A Leicester például mindhárom hazai BL-meccsét 1-0-ra nyerte, míg a Sevilla gólt sem kapott idegenben három találkozó alatt. A BEK, illetve a Bajnokok Ligája történetében korábban 621 olyan párharc volt, amely 2-1-ről indult. 310 esetben megtartotta előnyét az aktuális gárda, 311-szer viszont elbukta.

A találkozó első 25 percében valamelyest aktívabb volt az angol együttes, de egy-két helyzetecskét leszámítva nem forogtak veszélyben a kapuk. Aztán jött a 27. perc, amikor Vardyt buktatta Iborra, Mahrez szabadrúgása után pedig a hosszú oldalon érkező Morgan térdéről bepattant a labda (1-0).

A fordulást követően nyolc perccel egyenlíthetett volna az andalúziai együttes, de Escudero távoli bombája a felső lécről pattant ki. Egy percre rá pedig megduplázta előnyét a Leicester, Mahrez beadását Albrighton elé fejelték ki, ő pedig kilőtte a bal alsót (2-0).

2-0 után egyre nagyobb nyomás alá helyezte a hazaiakat a Sevilla, majd egy hatalmas fegyelmezetlenség miatt még nehezebb helyzetbe kerültek a vendégek. A 74. percben Nasri és Vardy kakaskodott, a francia játékmester pedig megfejelte az angol csatárt, amiért a kiállítás sorsára jutott.

A 78. percben jöhetett volna az újabb fordulat. Vitolo elpörgette a labdát Schmeichel mellett, de a dán kapus szabálytalankodott vele szemben, így jöhetett a tizenegyes. Viszont Nzonzi gyatra kísérletét hárítani tudta a hálóőr.

Az utolsó percekben háromszor is eldönthette volna a Leicester, de a kontrák mindegyik esetben kihasználatlanul maradtak. Erre viszont nem fáztak rá, így nem kis meglepetésre bejutottak a negyeddöntőbe.

A Juventus kényelmes helyzetből várhatta az FC Porto elleni visszavágót, miután idegenben 2-0-ra győzött a torinói együttes. A visszavágón sem kegyelmezett az Öreg Hölgy, igaz valamivel több, mint egy félidőt emberelőnyben játszva olyan nehéz dolguk nem is volt.

A 40. percben Maxi Pereira jutott a kiállítás sorsára, a megítélt büntetőt pedig Dybala váltotta gólra (1-0). A második félidőben újabb gól már nem született, így az olaszok kettős győzelemmel kerültek a legjobb nyolc közé.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Leicester City – Sevilla 2-0 (1-0) Továbbjutott: a Leicester City 2-2-el, idegenben lőtt góllal.
Gólszerző: Morgan (27.), Albrighton (54.)
Kiállítva: Nasri (74.)

Juventus – FC Porto 1-0 (1-0) Továbbjutott: a Juventus, összesítésben 3-0-al.
Gólszerző: Dybala (42. – büntetőből)
Kiállítva: M. Pereira (40.)