Ötödosztályú csapattal azért még elbír az Arsenal

Az Arsenal hozta a “kötelezőt”, azaz simán legyőzte az ötödosztályú Lincoln City együttesét az angol labdarúgó FA Kupa negyeddöntőjében.

Néhány nappal a Bayern München elleni súlyos BL-vereség (1-5, összesítésben: 2-10) után Arsene Wenger erős kezdőd küldött a pályára, de a vezető gólig egészen az első félidő ráadásáig kellett várni, amikor Walcott volt eredményes.

A fordulást követően negyedóra alatt még kettőt szereztek az Ágyúsok, előbb Giroud szerzett gólt, majd Waterfall talált a saját kapujába.

A végére fizikálisan és mentálisan is elfáradt a Lincoln City, így Alexis Sánchez és Ramsey is feliratkozott a gólszerzők közé. Sikerével az Arsenal bejutott az elődöntőbe.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – FA Kupa, negyeddöntő

Arsenal – Lincoln City 5-0 (1-0)
Gólszerző: Walcott (45+1.), Giroud (53.), Waterfall (57. – öngól), A. Sánchez (72.), Ramsey (75.)