Manchester United's French midfielder Paul Pogba (L) fights for the ball with Rostov's Slovenian defender Miha Mevlja during the UEFA Europa League round of 16 football match between Rostov and Manchester United at Olimp-2 Arena in Rostov-on-Don on March 9, 2017. / AFP PHOTO / Alexander NEMENOV

Európa Liga: nem tudott nyerni a United a rosztovi libalegelőn

2017. 03. 09. 20:53

Csütörtök kora este három mérkőzéssel megkezdődtek a nyolcaddöntők a labdarúgó Európa Ligában. A magyar idő szerint 19 órakor kezdődő összecsapások közül kiemelkedett a Manchester United oroszországi vendégjátéka az FK Rosztov otthonában.

José Mourinho alakulata nem mehetett biztosra idegenben, az ősszel még a Bajnokok Ligájában szereplő hazaiak ugyanis saját közönségük előtt az ősszel megverték a Bayern Münchent, ikszeltek a PSV ellen, míg az Atlético Madriddal szemben csak egy góllal maradtak alul.

A libalegelőre hasonlító pályán rendezett mérkőzés első félidejében a United játszott fölényben, ennek pedig meg is lett az eredménye. A 35. percben Fellaini passza után Ibrahimovic gurította vissza a labdát Mkhitaryan elé, az örmény pedig az ötösről a kapuba lőtt (0-1).

A fordulást követően váltott a Rosztov, bátrabban kezdtek el futballozni, ez pedig gólt eredményezett. A rosszul helyezkedő MU-védők mögött Bukharov lépett ki, majd egy nagyszerű átvétel után kapásból a hálóba bombázott (1-1).

Az egyenlítő gólt követő bő fél órában mindkét együttes előtt adódott kisebb-nagyobb lehetőség, de újabb gól már született, így maradt az 1-1. A visszavágót egy hét múlva rendezik az Old Traffordon.

A másik két mérkőzésen az Anderlecht Cipruson nyert 1-0-ra az APOEL ellen, míg a Köbenhavn már az első percben vezetett az Ajax ellen, végül pedig 2-1-re győzött.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!