Napoli's forward from Belgium Dries Mertens (C) vies with Real Madrid's defender Sergio Ramos (L), Real Madrid's Portuguese defender Pepe (R) and Real Madrid's Brazilian midfielder Casemiro during the UEFA Champions League football match SSC Napoli vs Real Madrid on March 7, 2017 at the San Paolo stadium in Naples. / AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE

Bajnokok Ligája: Sergio Ramos szinte egymaga fejelte tovább a Realt

2017. 03. 07. 22:35

A Real Madrid két-, a Bayern München négygólos előnyből várhatta a nyolcaddöntő visszavágóját a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A madridiak nem mehettek biztosra Nápolyban, ugyanis készpénznek lehetett venni, hogy a hazaiak fanatikus szurkolóik buzdítása mellett nekiesnek a madridiaknak.

Így is lett, a Napoli hatalmas iramban kezdte a találkozót, Mertens, Insigne és Hamsík neve mellé is fel lehetett jegyezni egy lövést, míg meg nem szerezték a vezetést. A 24. percben a parádés formában futballozó Mertens lőtte ki a hosszú alsót egy szép összjáték után (1-0), így összesítésben 3-2-re felhozta az olaszokat.

Cristiano Ronaldo öt perccel később lezárhatta volna a párharcot, de hiába vitte el a labdát Reine kapus mellett (akit a saját védője buktatott), végül csak a kapufát találta el. A 38. minutumban ledolgozhatta volna hátrányát a Napoli, de Mertens lövése a hosszú kapufán csattant.

Zidane minden bizonnyal komoly fejmosást tartott a szünetben, mert a fordulást követően mutatott némi életjelet a címvédő. Az egyenlítő góljukra sem kellett sokat várni, az 52. percben szokás szerint Ramos érkezett egy szöglet után és bólintott a kapuba (1-1).

Öt perccel később aztán minden eldőlt, egy újabb szöglet után megint Ramos érkezett és fejelt a hálóba (1-2).

Az utolsó félórában becsülettel küzdött a vendéglátó, de az egyenlítésre sem volt igazán esélye, nem hogy a továbbjutásra. Sőt, a ráadás első percében újabb gólt kaptak, a csereként beálló Morata állította be az 1-3-as végeredményt.

A Bayern München a hazai 5-1 után rettentően kényelmes helyzetben volt az Arsenal elleni visszavágón. A becsületéért küzdő londoni gárda Walcott góljával előnyben volt az első 45 perc után (1-0). Az angol szélső nagyon felvarrta a léc alá, Neuer a kezét is alig tudta megemelni.

A továbbjutásról talán nem is álmodoztak az Ágyúsok drukkerei, de a második játékrész elején a győzelemről is lemondhattak. Az 54. percben Koscielny buktatta Lewandowski a tizenhatosan belül, a francia bekk kiállíttatta magát, ráadásul a lengyel csatár higgadtan értékesítette a büntetőt (1-1).

A bajorok végül kettős győzelemmel mentek tovább, miután Robben, Douglas Costa és Vidal is betalált már emberelőnyben. Az Arsenal megsemmisítő, 2-10-es összesítéssel esett ki.

Szerdán Barcelona – PSG és Borussia Dortmund – Benfica párharcokat rendeznek a legrangosabb európai kupasorozatban.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Napoli – Real Madrid 1-3 (1-0) Összesítésben: 6-2 a Real javára
Gólszerző: Mertens (24.) ill. Ramos (52., 57.), Morata (90+1.)

Arsenal – Bayern München 1-5 (1-0) Összesítésben: 10-2 a Bayern javára
Gólszerző: Walcott (20.) ill. Lewandowski (55. – büntetőből), Robben (68.), D. Costa (78.), Vidal (80., 85.)
Kiállítva: Koscielny (53.)